Neděle 20. června 2021svátek má Květa 32 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ve vnitřních sportovištích bude moci být od příštího pondělí 30 lidí, oznámil Arenberger

HIT Fitness Flóra první den znovuotevření. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy HIT Fitness Flóra první den znovuotevření. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Praha Ve vnitřních sportovištích bude podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) moci být od 24. května najednou 30 lidí místo dosavadních deseti. Zvýší se počet lidí ve skupině ze dvou na 12. Při cvičení nebude už od úterý nutné mít zakrytá ústa a nos. Arenberger to dnes řekl na tiskové konferenci po jednání vlády.

Vnitřní sportoviště mohla dnes po nuceném uzavřením znovu zahájit provoz. Platí v nich ale přísná opatření. Česká komora fitness žádala vládu, aby zohlednila, že některá sportoviště jsou malá, jiná velká, a kapacitní limit nastavila na základě metrů čtverečních a neurčovala hranici počtu návštěvníků plošně pro všechny provozy.

Lidé se při vstupu do fitness center musejí prokázat negativním testem na koronavirus, certifikátem o očkování nebo dokladem o prodělání nemoci covid-19 v uplynulých 90 dnech. Přesto při cvičení museli mít dnes nasazený respirátor. 

I v tomto případě Česká komora fitness chtěla dosáhnout změny a ministerstvo zdravotnictví požadavku vyhovělo. Arenberger dnes řekl, že opatření bylo na dnešní vládě upraveno a sportovci, cvičící osoby, trenéři a členové týmu nebudou muset od 18. května mít zakrytá ústa a nos.

Ve vnitřních sportovištích návštěvníci také nesmějí používat sprchy a šatny. Podle provozovatelů pražských fitness center má i toto nařízení negativní dopad na návštěvnost. Mnoho lidí je zvyklých po cvičení odcházet do práce, a využití sprchy je tak pro ně nezbytné.

Vnitřní sportoviště patří k nejdéle uzavřeným provozům. Naposledy jim vláda provoz kvůli zhoršení epidemické situace zakázala od 18. prosince. Předtím nesměly fungovat od 9. října do 2. prosince.

Znásilnil mě lékař. Prvně mě muž osahával v deseti. Oběti popsaly své zážitky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve vlaku, v práci, u lékaře, na táboře. Sexuální obtěžování zažívají především dívky již ve velmi mladém věku, často se...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Z dětství jsem si nesla zranění, rodinu chceme, říká Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vítězka Miss World, topmodelka, zakladatelka nadace a influencerka Taťána Gregor Brzobohatá přijala další výzvu: právě...