Středa 25. listopadu 2020svátek má Kateřina 2 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Bijec zezadu knockoutoval soupeře. Když slavil, pustili se do něj fanoušci

Jeden z fanoušků, který napadl Murthela Groenharta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden z fanoušků, který napadl Murthela Groenharta. | foto: youtube.com

Tohle prestižní kickboxerská série Glory nepamatuje. Poté, co Holanďan Murthel Groenhart knockoutoval Arménce Haruta Marata Grigoriana, který se k němu po tvrdém kolenu na nos otočil zády, dostal následně naloženo od fanoušků svého soupeře.

Tohle není pozornost, o kterou by stála jakákoliv organizace, Glory nevyjímaje. Bohužel v těchto dnech se dostala na přední stránky zpravodajských webů doslova po celém světě.

Může za to poslední turnaj v hale Bercy v Paříži, která platí ve Francii za Mekku bojových sportů. V jednom ze tří hlavních zápasů se představili ve velterové váze skvělý Nizozemec Murthel Groenhart a Arménec Harut Grigorian.

Prvně jmenovaný trefil v úvodu druhého kola skvělé koleno, kterým nejspíše soupeři rozbil nos. Ten se otočil ke Groenhartovi zády a ten se věren své přezdívce „Predátor“ chtěl pojistit a soupeře trefil zpoza jeho zad hákem na bradu.

K.O.nec!

Nizozemec, který z 91 zápasů v kickboxu vyhrál 65 a z toho 37 před limitem, se vydal slavit na jeden z rohů. Ve chvíli, kdy se na něj usadil, vletěli do ringu dva fanoušci a pustili se do něj pěstmi.

Groenhart jejich atak nakonec i díky pomoci ochranky a pořadatelů ubránil a mohl být vyhlášený za vítěze. Celá akce následně pokračovala, pro Glory ale nejde o příliš lichotivou reklamu, zvláště ve chvíli, kdy se 14. července má uskutečnit v newyorské divadelní aréně Madison Square Garden. Podobné situace se čas od času stanou na menších akcích, na těch globálních k nim ale dochází výjimečně.

Box podobnou poslední zažil ale jen pár týdnů zpět, když strýc a trenér Andrého Dirrella – Leon Lawson – napadl jeho soupeře Joseho Uzcateguie v souboji o volný titul WBC v super střední váze. Uzcategui totiž sporně knockoutoval amerického rivala druhým úderem v kombinaci, kterou začal s gongem oznamující konec kola. Dirrell duel následně vyhrál diskvalifikací soupeře, Lawson dostal pokutu, stopku od WBC a je trestně stíhaný marylandskou policií.

Také v Paříži se v ringu před atakem z řad fanoušků událo všechno dle pravidel. Knockoutový úder Groenharta byl sice nejspíše navíc a zbytečný, na druhou stranu základní pravidlo pro jakýkoliv střet mezi šestnácti provazy pro všechny zní: neotáčet se k protivníkovi zády.

„Bylo to v zápalu boje, otočil se, já běžel za ním a trefil ho pravým hákem. Neudělal jsem nic špatného, všechno se stalo během zápasu, který nebyl přerušený. Pravidla mluví o tom, že je nutné se vždy bránit,“ řekl pro nizozemská média třicetiletý vítěz souboje. „Chápu emoce lidí, ale to, co udělali, do bojových sportů nepatří, hodně mě bolela čelist, myslel jsem, že mi ji zlomil,“ dodal k následné roztržce.

Svá slova pak zopakoval Groenhart také v tradičním nizozemské sportovní live show Peptalk stanice Ziggo Sport. V tu chvíli už vydala oficiální prohlášení také organizace Glory, který útok na něj ostře odsoudila a oznámila, že v pondělí podala trestní oznámení na oba útočníky.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Do mého soukromí nikomu nic není, říká moderátorka Světlana Witowská

Světlana Witowská | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Profesionálka každým coulem, ale také matka… Právě touha strávit se svým synem více času ji před časem přiměla k...

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu, říká Rusnok

Jiří Rusnok (19. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér...

Dnes vidím jen urážky a hněv. S tím se těžko žije, říká Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nenechá se zastavit ani pandemií. Když nemohla na jaře hrát, začala Jiřina Bohdalová (89) mezi vařením a starostí o...