Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Simulante, zlobil se Kličko. 'Držte hu.., chceme odvetu,' zuří sok

Sport

  17:59
KOLÍN NAD RÝNEM/PRAHA - Dvakrát dokázal překvapit celý boxerský svět. Nakonec se mu to povedlo i potřetí. Jenže posledním "kouskem" si vysloužil spíše kritiku a výsměch. Kubánský boxer Odlanier Solis vydržel v titulovém zápase proti obhájci pásu organizace WBC Vitalijovi Kličkovi pouhé jedno kolo. "Jsi simulant," vzkázal soupeři devětatřicetiletý Ukrajinec.

Zuřící Ahmet Öner. foto: Reuters

Když přišel na páteční vážení, měl pouhých 112 kilo. "Pokud shodí na tuhle váhu, může překvapit. Se svými 120 a více nemá šanci," shodovali se odborníci před zápasem. První překvapení u boxera, který je považován za flákače a který se po odchodu z amatérského ringu se více věnuje byznysu a honosnému životu, než tréninku.

Druhé přišlo krátce po jedenácté hodině v Lanxess Aréně v Kolíně nad Rýnem. Kubánský vyzyvatel v boji o titul mistra světa těžké váhy organizace WBC totiž byl více než vyrovnaným soupeřem děvětatřicetiletému Vitalijovi Kličkovi. "Já bych mu to první kolo klidně dal," řekl během spolukomentování on-line na lidovky.cz nejlepší český bijec v těžké váze Ondřej Pála.

SLOVNÍ PŘESTŘELKA NA TISKOVÉ KONFERENCI

Jen pár vteřin po jeho slovech se ale Solís skácel k zemi. Chytil se za pravé koleno a za rytmů samby, kterou jeho nohy tančili zápas skončil. Překvapení číslo tři. Poslední, negativní a to, které si budou všichni pamatovat. "Jen to zranění hraje," zní hlasy fanoušků. A nejen jich. Do Solíse se ještě v ringu pustil i sám Vitalij. "Je to simulant," vzkázal třicetiletému sokovi na tiskové konferenci, když Kubánec mířil do kolínské Univerzitní nemocnice.

"Trapné výmluvy," osočil tábor soupeře i manažer Kličků Bernd Bönte. To ale nažhavilo promotéra Solíse - Ahmeta Önera. Vstoupil do tiskovky Klička a spustil: "Drž hubu….Promiň Vitaliji, mrzí mě to. Ale tenhle muž je hovno. Promiň, mrzí mě to. Ty jsi velký šampion," řval přes celou místnost na Bönteho a vedle sedícího Vitalije Klička.

Öner se následně omluvil i prostřednictvím stránek svého svěřence. "Samozřejmě jsem to přehnal a omlouvám se. Co si ale mám myslet o člověku, který tak přepjatě slaví vítězství na základě zranění a zraněnému sportovci a jeho týmu nadává?" vysvětloval turecký manažer. Bojovná nálada z něj však nevyprchala úplně.

"Pokud je Vitalij skutečný chlap - a nesekne s boxem, dříve než se dá Odlanier dokupy - nastoupí potom proti němu ještě jednou. Každý, kdo ví něco o boxu, viděl, jak Odlanier dobře začal. Neumím si představit, že je Vitalij pyšný na vítězství, které se zakládá na nehodě a zranění," vyzval soupeře poté, co oznámil, že si Solis při pádu přetrhnul přední zkřížený vaz, má trhlinu ve vnějším menisku a poškozenou chrupavku.

Solíse nyní čeká operace a zhruba dvouměsíční rekonvalescence. "Musím se dát do kupy i psychicky, nejsem na porážky zvyklý," dodal Solís, který se trojnásobným amatérským mistrem světa, olympijským šampionem a do sobotní noci se pyšnil mezi profíky bilancí 17 výher (12 k.o.) a 0 porážek.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!