Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Šlágr UFC opět nabídl šokující výsledek: Nuňezová rozbila krásku Tateovou

Sport

  17:00
LAS VEGAS - Americký obr Brock Lesnar je zpět v UFC! Osmatřicetiletý vládce slavné wrestligové soutěže dokázal doslova utahat na zemi o čtyři roky staršího nebezpečného samojského rváče Marka Hunta, který vstupoval do souboje coby sedmička světového ratingu těžké váhy. Šokem skončil hlavní duel večera, ve kterém prohrála šampionka Miesha Tateová s Brazilkou Amandou Nuňezovou.

Amanda Nuňesová slaví. foto: ČTK/AP

Titul mistryně světa v bantamové váze se definitivně stal putovním. Poté, co jej nečekaně odevzdala loni v listopadu Ronda Rouseyová své velké rivalce Holly Holmové, ta o něj přišla letos na jaře v souboji s Mieshou Tateovou.

Ani devětadvacetiletá kráska jej ale obhájit nedokázala. Hned při prvním souboji, co vstupovala do klece coby světová šampionka, totiž padla. Jejím katem se stala pro mnohé neznámá Brazilka Amanda Nuňezová.

Amanda Nuňesová slaví.
Daniel Cormier slaví vítězství nad Andersonem Silvou.

Ta opět potvrdila, jak nebezpečnou bojovnicí v prvním kole je, nachytala laxně se bránící Tateovou a v čase 3:16 minuty prvního dějství ji ukončila. „Pro tento okamžik jsem pracovala velmi tvrdě deset let. Je to úžasný pocit. Těším se návrat do vlasti,“ řekla první ženská světová šampionka UFC historie a také první mistryně světa, která přiznala svoji homosexuální orientaci.

„Věděla jsem, že je velmi nebezpečná v prvních kolech, ale přesto jsem si ji nedokázala pohlídat. Trefila mě přesně a čistě, vyhrála zaslouženě,“ přidala smutně Tateová, která působila za doprovodu přítele a taktéž bojovníka MMA Bryana Carawaye nervózně už při příchodu do T-Mobile Areny.

To ve druhém hlavním souboji večera Brock Lesnar překvapení nepřipustil. „Děkuji všem. Děkuji všem opravdu hodně! Jsem šťastný, že jsem zpět. Amerika je nejlepší zemí pro život na světě,“ pronesl po zápase vítěz, který byl v letech 2008 až 2010 mistrem světa nejtěžší váhové divize. Toho už za šest týdnů čeká zápas na Summerslamu proti Randymu Ortonovi.

S trochou nadsázky se dá říct, že co se týče wrestlingu, byl mu souboj s Huntem kvalitní přípravou. Lesnar dokázal vlastně všechna tři vypsaná kola udržet na uzdě obávanou pravačku svého rivala a především v prvním a posledním dějství si s ním na zemi dělal vlastně to, co potřeboval a chtěl.

Před zraky velkých hvězd světa profesionálního sportu v čele basketbalistou Dwightem Howardem, americkým fotbalistou Tomem Bradym, zpěvákem Justinem Timberlakem či rivaly Natem Diazem a Conorem McGregorem, tak mohl Lesnar oslavit vítězný návrat do oktagonu po více jak pěti letech vítězstvím 3-0 na body (3x 29-27).

Ještě před tímto soubojem slavili bodové výhry také Daniel Cormier, který udolal náhradníka za Jona Jonese – Antonia Silvu, a Jose Aldo. Ten se stal prozatímním šampionem pérové váhy, když i podruhé v kariéře udolal na body Frankieho Edgara.

Knockoutový comeback po poslední porážce a několika zraněních naopak předvedl další bývalý šampion těžké váhy Cain Velasquez, který v čase 4:57 minuty prvního kola ukončil těžce otřeseného o hlavu vyššího Travise Browneho.

Velvyslanectví Thajského království
Political, Cultural and Economic Affairs Assistant

Velvyslanectví Thajského království
Praha
nabízený plat: 34 310 - 39 458 Kč