Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: 'Zničil jsi auto, my ho přes noc opravili.' Ericsson mohl jet kvalifikaci F1

Sport

  14:18
MONZA/PRAHA - Drtivá srážka se zdí, při které se srdce zastavilo nejednomu fanouškovi motorsportu, ukončila v pátek trénink na Velkou cenu Itálie pro závodníka formule 1 v barvách týmu Sauber Marcuse Ericssona. A ač se to zdá k nevíře, švédský jezdec se mohl postavit i do sobotní kvalifikace.

Nehoda Marcuse Ericssona při tréninku před Velkou cenou Itálie formule 1. foto: Reuters

Co vlastně nehodu způsobilo?

Ericsson ztratil kontrolu nad svým vozem hned v úvodních minutách tréninku. Systém DRS (systém pro snížení odporu) si neporozuměl s nohou na brzdě, kterou Švéd použil poté, co zaregistroval rychlost 320 km/h. Poté už jen následovala velká rána do zdi, po které se celé auto několikrát překotilo.

„Můžu děkovat jen pevnosti svého monopostu, že se mi nic nestalo,“ ulevil si Ericsson.

Týmoví mechanici neměli lehkou úlohu. Postavit z kostry auta, která po nehodě zbyla, zpět akceschopnou formuli 1. Což se jim povedlo i díky práci přes noc, na kterou mají týmy dvakrát za sezónu právo.

31.srpna 2018 v 20:33, příspěvek archivován: 01.září 2018 v 13:28

Happy to say I'm fine after that big crash today . Thanks for all your messages and support. Incredible how good the safety is today in @F1 . Looking forward to be back driving again tomorrow #ME9 #ItalianGP #F12018 https://t.co/4KHKDbOnbO

„Jsem šťastný, když mohu říci, že jsem v pořádku po dnešní velké nehodě. Děkuji za vaše zprávy a podporu. Je neuvěřitelné, jak dobrá je bezpečnost dnešní formule 1. Těším se na to, až zítra pojedu,“ uvedl švédský závodník v pátek večer na sociálních sítích.

V cestě na start kvalifikace stála Ericssonovi jen lékařská prohlídka. Tu zvládl švédský závodník bez obtíží, mohl se tak i soustředit na boj o nejlepší místo na startu pro nedělní závod na okruhu v italské Monze.

Jenže boj o nejlepší postavení na startu VC Itálie se Ericssonovi vůbec nepodařil. Švédský závodník skončil kvůli svému času až na 19. místě, a tak nepostoupil ani do druhé části. Nicméně díky penalizacím Hülkenberga a Ricciarda vystartuje „už“ ze sedmnácté pozice.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!