Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Americká vesmírná armáda představila nové uniformy. Lidé se jim na internetu smějí a nabízejí dětská pyžama

Svět

  5:00
New York - Vesmírné síly Spojených států amerických na oficiálním twitterovém účtu v pátek zveřejnily první fotku svých uniforem. Místo obdivných reakcí ale nové úbory sklidily jen řadu posměšných komentářů.

Nová uniforma americké kosmické síly. foto: Twitter/United States Space ForceReprofoto

Informoval o tom server BBC. Někteří uživatelé na sociálních sítích místo uniforem nabízejí trička s imaginací vesmíru nebo dětská pyžama s hvězdičkami. Další se ptají, kolik lze nalézt ve vesmíru stromů, protože uniformy na sobě mají maskáčový potisk.

V USA prý tajně vzniká umělá inteligence předvídající jaderné útoky. Pentagon ji zkrotí, uklidňuje armáda

Zástupci vesmírných sil uniformy obhajují tvrzením, že jsou velmi podobné ostatním vojenským složkám USA, jako jsou například armáda či letectvo. S těmi budou příslušníci kosmických sil i spolupracovat. Dalším argumentem pak je, že odpadnou náklady na návrhy a výrobu nových typů uniforem.

Printcreen jednoho z Tweetů zesměšňující nové americké kosmické uniformy.
Printscreen jednoho z tweetů zesměšňující nové americké kosmické uniformy.

Ani toto vysvětlení však nezabralo a uživatelé na Twitteru nový návrh uniforem očividně chápat nechtějí. Jeden z komentářů se pokusil na dvou fotografiích dokázat, že toto maskování vojákům ve vesmíru nepomůže. „Viděli jste někdy vesmírný prostor?“ ptá se jeden z uživatelů, který pod příspěvek přiložil fotku maskáčů a černou obrazovku symbolizující vesmír.

Unikl neuskutečněný Trevorrowův scénář posledních Star Wars. Duel osudu by ságu ukončil jinak

Několik komentářů také odkazuje na ságu Star Wars. Podle nich by se nová americká uniforma hodila pouze v případě, že by se členové kosmického vojska potřebovali schovat před Ewoky, kteří vystupovali právě ve Hvězdných válkách.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!