Úterý 4. srpna 2020svátek má Dominik 13 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Asijské země zpřísňují opatření. Karanténa čeká 120 milionů Indů, Hongkong zavede přísné restrikce

Ind v ochranných oblecích odváží lidi, u kterých je podezření na nákazu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ind v ochranných oblecích odváží lidi, u kterých je podezření na nákazu... | foto: Reuters

Dillí/Hongkong  Některé asijské země se nyní kvůli zvýšeným počtům nových případů nákazy koronavirem vrací k přísným opatřením, které již dříve zrušily. Dvoutýdenní uzávěru v úterý oznámila vláda v indickém státě Bihár, dotkne se okolo 120 milionů lidí. Na týden se uzavře jihoindické velkoměsto Bengalúru. Doposud nejpřísnější restrikce od začátku epidemie zavede od dnešní půlnoci Hongkong, informovala agentura Reuters.

Indie je po Spojených státech a Brazílii co do počtu nakažených třetím nejhůře zasaženým státem světa. V úterý tamní úřady oznámily bezmála 28 500 nových případů nákazy, v pondělí jich přibylo rekordních téměř 29 000. Celkem země s 1,2 miliardy obyvatel registruje 906 752 případů nákazy, více než 23 000 lidí s covidem-19 zemřelo.

Indická policie nutí dělat dřepy neposlušné občany, kteří zamířili ven bez...
1. května se v Hong Kongu před obchodním centrem shromáždili pro-demokratiční...

Vláda severoindického Biháru rozhodla o celostátní uzávěře, která začne platit ve čtvrtek a potrvá dva týdny. Jde o největší podobnou karanténu v Indii od uvolňování pravidel na začátku června, píše agentura AFP.

S týdenní karanténou ode úterního večera počítá i Bengalúru. Uzavřeny zde budou svatostánky, veřejná doprava, školy, restaurace, úřady a většina obchodů. Tamní obyvatelé budou moci jít ven pouze na nákup nezbytností.

Hongkong od úterní půlnoci zavede nejpřísnější opatření od konce ledna, kdy se infekce ve městě objevila. Podle nových pravidel budou muset tamní obyvatelé povinně nosit roušky ve veřejné dopravě. Restaurace musí nabízet jídlo pouze s sebou. Vrátí se omezení veřejného setkávání na čtyři až 50 lidí a na týden musí uzavřít také nejrůznější podniky včetně tělocvičen. Měsíc od slavnostního znovuotevření se také znovu zavřou brány místního zábavního parku Disneyland.

Město pod čínskou správou v úterýoznámilo 48 nových případů. Od propuknutí epidemie 7,4 milionové město zaznamenalo 1500 případů nákazy a osm úmrtí.

Vstup zahraničním turistům do země v úterý omezila thajská vláda. V zemi se již více než 50 dní neobjevil případ lokálního přenosu, dva případy mezi cizinci však vedly k izolaci až 400 lidí. Nutnost dvoutýdenní karantény po příjezdu do země se nyní týká i diplomatů a jejich rodinných příslušníků a pozastaveny byly i krátkodobé pracovní cesty a státní návštěvy.

V Thajsku se od propuknutí nákazy v lednu koronavirem nakazilo 3227 lidí, 58 pacientů s covidem-19 zemřelo.

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Vila Na Zátorce 13 (Praha, 26. července 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Pavel Paska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...