Pondělí 6. července 2020Den upálení mistra Jana Husa 24 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Brazílie hlásí další rekord v počtu nových infekcí. Peru zavedlo noční zákaz vycházení a zavřelo hranice

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Reuters

BRASÍLIA/WASHINGTON V Brazílii za posledních 24 hodin přibylo 26 417 potvrzených případů nákazy koronavirem. Země tak zaznamenala další rekord v počtu nových infekcí za den. V Peru překonal počet zemřelých s covidem-19 hranici 4000. Ve Spojených státech za uplynulých 24 hodin zemřelo 1297 lidí s covidem-19. Počet nově zemřelých je o něco nižší než v předchozí den, kdy celková bilance v USA překonala hranici 100 000 mrtvých.

Celkem se nákaza virem SARS-CoV-2 potvrdila v Brazílii u 438 238 lidí. Počet infikovaných, kteří zemřeli s covidem-19, se v zemi s 210 miliony obyvatel zvýšil za 24 hodin o 1156 na 26 754. Rekordní denní přírůstek v počtu mrtvých tak stále drží 21. květen, kdy brazilské úřady ohlásily 1188 nových úmrtí s covidem-19.

Brazílii považuje Světová zdravotnická organizace (WHO) za nové ohnisko pandemie covidu-19. Co do počtu nakažených je nejpostiženější zemí Latinské Ameriky a po Spojených státech druhou nejpostiženější zemí světa. V počtu zemřelých s covidem-19 jsou před Brazílií kromě USA stále ještě Británie, Itálie, Francie a Španělsko.

Druhou nejhůře postiženou zemí v Jižní Americe je Peru, kde v pátek počet obětí covidu-19 překonal hranici 4000. Za posledních 24 hodin v zemi přibylo 116 úmrtí spojených s nákazou koronavirem. Celkem andská země registruje už více než 141 000 potvrzených případů infekce koronavirem. Také v Peru, které má 33 milionů obyvatel, je denní přírůstek potvrzených případů nákazy rekordní. Přibylo jich 5874.

Pohřeb oběti koronaviru v peruánské Limě.
Třiapadesátiletý náčelník Kokama byl pohřben v uzavřené rakvi obalené igelitem,...

Peruánská vláda zavedla v březnu celostátní karanténu, noční zákaz vycházení a uzavřela hranice. „Pokud bychom nerozhodli o karanténě, měli bychom teď 83 000 mrtvých,“ uvedl v pátek premiér Vincente Zeballos.

Nový rekord v počtu úmrtí s covidem-19 zaznamenalo i Chile. Za 24 hodin tu zemřelo 49 pacientů nakažených koronavirem. Celková bilance mrtvých tak v Chile, které má 17,6 milionu obyvatel, vzrostla na 890 zemřelých. Potvrzených případů nákazy má země 86 943. Osmdesát procent infikovaných pochází z hlavního města Santiago de Chile.

Smutný milník překonán

Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) se ve Spojených státech nákaza koronavirem SARS-CoV-2 potvrdila už u více než 1,7 milionu lidí. S nemocí covid-19 zemřelo v zemi s 330 miliony obyvatel celkem 101 573 lidí. Zatímco v pondělí, úterý a ve středu se údaj o počtu nových úmrtí za 24 hodin držel pod hranicí sedmi set, ve čtvrtek vzrostl na 1401. Dnes opět o něco klesl na 1297.

Spojené státy jsou co do počtu obětí nemoci, kterou způsobuje koronavirus, i počtu nakažených nejhůře postiženou zemí světa.

Překonání hranice 100 000 mrtvých s covidem-19, o kterém agentura AFP informovala ve čtvrtek, označil prezident Donald Trumpa za smutný milník. „Všem rodinám a přátelům těch, kteří zesnuli, chci vyjádřit upřímnou soustrast,“ napsal na twitteru.

Na celém světě zemřelo s covidem-19 podle JHU téměř 360 000 lidí. Potvrzených případů nákazy je celosvětově už více než 5,8 milionu.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.