Úterý 22. září 2020svátek má Darina 25 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Brazílie hlásí více případů za den než USA, nakazil se i kolumbijský exprezident

Testování na covid-19 v Brazílii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Testování na covid-19 v Brazílii. | foto: Lékaři bez hranic/ MSF

Brasília/Washington V Brazílii za posledních 24 hodin přibylo dalších 57 152 nových případů nákazy koronavirem a 1437 úmrtí v souvislosti s covidem-19. S odvoláním na brazilské ministerstvo zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters. Virem se nakazil také bývalý kolumbijský prezident Álvaro Uribe.

Infekce se v Brazílii od propuknutí nákazy potvrdila již u 2 859 073 lidí, z nichž podle úřadů 97 256 zemřelo. O den dříve největší a nejlidnatější země Latinské Ameriky s 210 miliony obyvatel oznámila 51 603 nakažených a 1154 zemřelých.

Brazílie je po Spojených státech druhou pandemií nejhůře zasaženou zemí na světě. Odborníci nicméně upozorňují, že se virem SARS-CoV-2 ve skutečnosti nakazilo nejspíš ještě mnohem více Brazilců, než uvádějí oficiální statistiky; v zemi se totiž provádí málo testů.

Sousední Kolumbie, která má 49 milionů obyvatel, dosud zaznamenala bezmála 335 000 nakažených a 11 315 úmrtí. Nákazu testy prokázaly i u exprezidenta a nynějšího senátora Uribeho, který však podle svého týmu nemá žádné příznaky. Politikovi v úterý kolumbijský nejvyšší soud nařídil domácí vězení, je totiž podezřelý z podvodu a ovlivňování svědků.

Přes 6000 nových infekcí a 829 zemřelých dnes oznámilo Mexiko, kde celkový počet nakažených dosáhl 456 100. Zemřelých s covidem-19 latinskoamerická země se 126 miliony obyvatel eviduje 49 698, což z ní v tomto ohledu činí třetí nejhůře zasaženou zemi na světě po Brazílii a Spojených státech.

Mexická vláda však připouští, že skutečný počet případů nákazy je pravděpodobně ještě mnohem vyšší než uvádí oficiální statistiky.

USA mají 1262 dalších úmrtí a přes 53 000 nových infekcí

Spojené státy za posledních 24 hodin zaregistrovaly 1262 dalších úmrtí v souvislosti s covidem-19 a přes 53 000 nově nakažených. S odvoláním na statistiku americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) o tom informovala agentura AFP. O den dříve země registrovala obdobné přírůstky.

Koronavirus se v USA od propuknutí nákazy potvrdil u celkem 4,82 milionu lidí, z čehož jich bezmála 158 000 zemřelo. Spojené státy s 328 miliony obyvatel jsou tak globálně pandemií nejhůře zasaženou zemí. Americký prezident Donald Trump i přesto zůstává optimistický a ve středu během tiskové konference zopakoval, že virus „zmizí“.

S nárůstem nových případů se od konce června potýká hlavně jih Spojených států. Například Florida od propuknutí epidemie eviduje více než půl milionu případů. Stát s 21 miliony obyvatel registroval sice v posledních dnech nižší přírůstky infekcí, svůj podíl na tom však mělo uzavření testovacích center v souvislosti s tropickou bouří Isaias.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....