Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -4 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Británii koronavirus zabíjí hlavně v Anglii, jde hlavně o pacienty s dlouhodobými problémy se zdravím

Britský premiér Boris Johnson na tiskové konferenci ke koronaviru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský premiér Boris Johnson na tiskové konferenci ke koronaviru. | foto: Reuters

Londýn Ze 422 na 465 mrtvých narostla od úterka bilance nemoci COVID-19 v Británii, informovala tamní média. Ve srovnání s vývojem z předešlého dne se počet obětí zvýšil jen zhruba o polovinu, aktuální údaj o počtu potvrzených případů nákazy koronavirem zároveň nebyl ihned k dispozici. Kvůli obavám ze šíření infekce byla v podvečer přerušena schůze britského parlamentu, týden před plánovaným začátkem velikonoční přestávky.

Drtivá většina smrtelných případů COVID-19 je hlášena z Anglie, kde už umřelo 414 pacientů s touto diagnózou. Za poslední den v této části Spojeného království nemoci podlehlo 28 lidí ve věku od 47 do 93 let, citoval z hlášení ministerstva zdravotnictví deník The Guardian. Všichni kromě 47letého nemocného údajně měli dlouhodobé zdravotní problémy.

25.března 2020 v 20:30, příspěvek archivován: 25.března 2020 v 23:08

This evening, Prime Minister @BorisJohnson took part in the weekly Audience of Her Majesty The Queen by telephone from his Downing Street office. https://t.co/coXSH78CoR

Vláda s těmito informacemi nezveřejnila celkový souhrn jako v minulých dnech s počtem provedených testů na přítomnost koronaviru a počtem těch pozitivních. Do úterního večera se v Británii nákaza prokázala v 8077 případech.

Britský parlament ve středu přerušil zasedání poté, co urychleně schválil krizová opatření, která mají podpořit boj proti šíření koronaviru a zmírnit dopady zdravotnické krize. Zákonodárcům měly příští týden začít velikonoční prázdniny, nakonec ale bylo zasedání pozastaveno o týden dříve kvůli obavám z nákazy. Poslanci by se měli vrátit do lavic ve Westminsterském paláci 21. dubna.

Pandemie nemoci COVID-19 neovlivnila jen chod britského parlamentu, změnila také průběh pravidelné audience premiéra Borise Johnsona u královny Alžběty II. Předseda vlády nejel za panovnicí do Buckinghamského paláce, místo toho s ní mluvil po telefonu ze své kanceláře v Downing Street.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?