Pondělí 26. září 2022, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Covid 19

Británie plánovala rozvolňovat, počet případů ale opět stoupá. Vláda s rozhodnutím váhá

Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock v Oxfordu, 2. června 2021. foto: Reuters

Londýn - Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock v neděli prohlásil, že je zatím příliš brzy na to, aby vláda přijala definitivní rozhodnutí ohledně rozvolnění opatření přijatých s cílem zabránit šíření koronaviru. To bylo původně v Británii naplánované na 21. června.
  11:53

Návrat do normálu? Britové se dál obávají nových mutací, strašákem je hlavně ta indická

V poslední době ale začal počet případů nákazy v zemi opět stoupat, což vyvolalo otázky, zda je na zmírnění opatření vhodná doba.

V posledních dnech se v britském tisku objevily spekulace, že by vláda mohla počkat, až bude naočkováno více lidí, a rozvolnění odložit o dva týdny do 5. července. První dávku vakcíny dostalo v 66milionové Británii již více než 76 procent lidí a obě dávky přes 51 procent.

Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock na páteční tiskové konferenci.
Britský premiér Boris Johnson se svou partnerkou Carrie Symondsovou během...

„Teď je ještě příliš brzy na to učinit konečné rozhodnutí. Premiér, já a můj tým tento týden projdeme všechna data a dáme lidem včas vědět,“ řekl v neděli Hancock televizi Sky News. „Datum 21. června v tuto chvíli neodmítáme,“ dodal.

Hanckock uvedl, že v Británii jsou nyní vidět značné dopady takzvané koronavirové varianty delta, dříve označované jako indická mutace. Ta teď v Británii převládá. Podle ministra zdravotnictví jsou nicméně úřady přesvědčené, že po dvou dávkách vakcíny budou lidé před touto variantou chráněni stejně dobře jako před ostatními mutacemi koronaviru.

Hybrid indické a britské mutace řádí ve Vietnamu. Nově objevená varianta covidu se rychle šíří vzduchem

V sobotu Británie ohlásila 5765 nových případů nákazy koronavirem a 13 úmrtí. Za posledních sedm dní se v zemi infikovalo 31 395 lidí, což je o 9926 osob víc než v předchozím týdnu. Podle ministra zdravotnictví je ale částečně uklidňující fakt, že i přes nárůst případů nákazy se počet hospitalizací a úmrtí drží na stejné úrovni.

Autor:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Mohlo by vás zajímat