6. června 2017 7:39, aktualizováno  10:05 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Britská policie propustila všech dvanáct osob, které zatkla po útoku v Londýně

Londýnská policie oznámila, že v souvislosti se sobotním útokem zatkla 12 lidí,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Londýnská policie oznámila, že v souvislosti se sobotním útokem zatkla 12 lidí,... | foto: Reuters

LONDÝN Deset lidí zatčených v neděli v rámci vyšetřování teroristického útoku v Londýně bylo propuštěno bez obvinění, oznámila britská policie. To znamená, že všech 12 osob zatčených po incidentu bylo propuštěno. Policie rovněž propustila muže zatčeného v souvislosti se sebevražedným bombovým útokem v Manchesteru. V noci na úterý nicméně proběhla další razie, při které vyšetřovatelé prohledali byt ve východním Londýně ve čtvrti Ilford. Během razie ale nikoho nezadrželi.

Při teroristickém útoku v centru Londýna v sobotu v noci zemřelo sedm osob a desítky dalších byly zraněny. Atentát se odehrál na mostě přes řeku Temži a v několik set metrů vzdálené čtvrti Borough Market. Trojice útočníků na mostě najela vysokou rychlostí dodávkou do lidí na chodníku a v nedaleké čtvrti pak zaútočila na lidi noži. Policie atentátníky krátce po ohlášení incidentu zastřelila.

Jedna z dominant Londýna. Nyní na ní ulpěl temný stín hrozného činu.
Monstra, zabijáci, ztroskotanci. Dva muži, kteří zabíjeli v Londýně.

Při útoku v Manchesteru na koncertě americké zpěvačky Ariany Grandeové 22. května zahynulo 22 osob a desítky byly zraněny. Policie v úterý propustila bez obvinění 23letého muže zadrženého den po útoku. Celkem policie v souvislosti s vyšetřováním zadržela 18 osob, osm jich již propustila bez obvinění.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz