18. prosince 2017 17:09 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Muž se pokusil autem vniknout na leteckou základnu USA, britská policie ho zatkla

Letecká základna Mildenhall (fotografie z roku 2001). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letecká základna Mildenhall (fotografie z roku 2001). | foto: Reuters

LONDÝN Britská policie zadržela muže, který se v pondělí pokusil autem prorazit bránu letecké základny Mildenhall využívané vzdušnými silami Spojených států. S odvoláním na mluvčí základny ve východní Anglii o tom informovala agentura Reuters.

Pachatel se pokusil s vozidlem prorazit závory na kontrolním stanovišti, ale neúspěšně. Policie pachatele zadržela. Při incidentu zazněla na místě střelba, kterou spustili američtí vojáci. Podle agentury AP má muž řezné rány a pohmožděniny. Nikdo jiný zranění neutrpěl.

Základna byla kvůli incidentu dočasně uzavřena a veškerý tamější personál nesměl do ukončení poplachu opouštět kanceláře a další stanoviště.

Mildenhall slouží jako základna mimo jiné amerických tankovacích letounů Boeing KC-135 Stratotanker, které doplňují palivo ve vzduchu stíhačkám operujícím nad Evropou. Vzlétají z ní také průzkumná letadla a stroje určené k záložní bojové podpoře a k průzkumným účelům.

ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz