14. prosince 2017 14:17 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Policie v Berlíně provedla zátah na islamisty. Připravovali prý teroristický útok

Německá policie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie | foto: Reuters

BERLÍN Německá policie ve čtvrtek od brzkých ranních hodin zasahovala na několika místech Berlína a ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko proti podezřelým islamistům. Čtyři obviněné ve věku 18 až 21 let vyšetřuje pro podezření z přípravy teroristického útoku a z členství v teroristické organizaci Islámský stát (IS).

V tiskové zprávě to ve čtvrtek uvedla berlínská policie a místní státní zastupitelství.

Do akce, která začala v brzkých ranních hodinách, se zapojilo celkem 130 policistů, včetně členů speciálních jednotek. Policie při ní učinila celkem devět domovních prohlídek, při nichž zabavila důkazní materiál včetně datových nosičů.

Informaci serveru Bild o několika zadržených úřady nepotvrdily. Policie a státní zastupitelství totiž uvedly, že tři ze čtyř obviněných jsou nejspíš pořád na území ovládaném takzvaným Islámským státem. 

Dva z nich tam odjeli v listopadu loňského roku z Berlína. Třetí obviněný je podezřelý z toho, že se účastnil vojenského výcviku IS. Čtvrtý obviněný čelí podezření, že trojici pomohl vycestovat tím, že ji dopravil na letiště.

Bild dnes také uvedl, že někteří z podezřelých byli dříve v kontaktu s atentátníkem Anisem Amrim, který před rokem při útoku na vánoční trh v Berlíně zabil 12 lidí a desítky zranil. Policie a státní zastupitelství takové informace neposkytly.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz