Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Britský europoslanec a člen UKIP zraněný při hádce byl propuštěn z nemocnice

Britský europoslanec Steven Woolfe byl zraněný za dosud nejasných okolností při... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský europoslanec Steven Woolfe byl zraněný za dosud nejasných okolností při... | foto: ČTK

ŠTRASBURK Britský europoslanec Steven Woolfe, zraněný za dosud nejasných okolností při hádce mezi členy protievropské strany UKIP, byl v neděli propuštěn z nemocnice ve Štrasburku. Podle agentury AP se nyní jeden z možných kandidátů na předsedu strany Woolfe chce vrátit do Británie.

Průběh incidentu s jedním z jeho stranických kolegů prošetřuje strana i Evropský parlament, v jehož budově ke zranění došlo. Zatím však nebyl objasněn.

Devětačtyřicetiletý Woolfe byl převezen do nemocnice ve čtvrtek poté, co po diskusi zůstal s poraněním hlavy ležet v bezvědomí na podlaze EP. Podle jeho tvrzení šlo o výsledek půtky s dvaašedesátiletým kolegou Mikem Hookemem, který jej prý udeřil poté, co Woolfe navrhl, aby si věc vysvětlili jinde. Hookem popřel, že by kolegu udeřil a rovněž jeden z dalších přítomných europoslanců označil jejich potyčku za čistě slovní.

Incident na podnět šéfa EP Martina Schulze začal šetřit parlament a zabývá se jím i britská strana, která bude po odstoupení nedávno zvolené předsedkyně volit nového vůdce.

Vést UKIP, jejíž hlavní smysl existence v podobě schválení brexitu již byl naplněn, chce i Woolfe, který však zároveň uvažoval o odchodu ke konzervativcům. Právě to podle britských médií pravděpodobně vedlo k hádce.

Woolfe původně počítal s tím, že bude z nemocnice propuštěn již v pátek a prodloužení pobytu do neděle jej nepříjemně překvapilo. Podle prohlášení strany „bude pokračovat v rekonvalescenci a nebude se v neděli k věci nijak vyjadřovat“.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Jak Nico měnil triko. Proč Stanciu opustil Spartu? A proč šel do Slavie?

Nicolae Stanciu v ligovém utkání Slavie s Karvinou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když se po rozhovoru loučí, otře čelo a prohodí: „Uf, to bylo hodně otázek!“ Muselo být. Logicky. Zpátky v Praze je...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.