27. října 2015 7:55 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Bulharská policie vydala varování pro lovce: nespleťte si zvěř s uprchlíky

Uprchlíci v Bulharsku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uprchlíci v Bulharsku | foto: Reuters

SOFIE Bulharská policie v těchto dnech vyzvala v rámci lovecké sezóny všechny místní lovce pohybující se zejména na jihovýchodě země ke zvýšení pozornosti při lovu zvěře. Mají dávat pozor na to, aby omylem nezastřelili někoho z uprchlíků, kterým se - byť v omezené míře - podaří překročit hranici.

„Lovci byli obzvláště varováni, aby se nezaměřovali na cíl, který není jasně identifikovaný, a aby nestříleli na původ hluku v lese, protože by to mohli být lidé, a ne zvěř,“ uvedla agentura AFP s odvoláním na bulharský lovecký svaz.

Lovcům je také doporučeno, aby v případě nezvyklého výskytu lidí v lese raději přivolali policii.

V polovině října byl v pohraniční oblasti náhodně zastřelen afghánský uprchlík policejní hlídkou, která se snažila zastavit pět desítek migrantů, kteří od hranice s Tureckem ušli už asi 30 kilometrů. Zatím nebyly hlášeny podobné incidenty, do kterých by byli zapleteni lovci.

Obyvatelé příhraničních regionů pravidelné hlásí překračování hranice migranty, kteří se snaží přejít přes Bulharsko, aniž by se registrovali, aby se nezdržovali na své cestě do vysněného cíle, který je hlavně Německo.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!