Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Celníci v Hamburku zadrželi ‚obří množství‘ kokainu. Drogy za miliardu eur byly schovány ve 221 taškách

Svět

  18:06
Hamburk - Němečtí celníci zachytili na kontejnerové lodi v Hamburku rekordní množství tuny kokainu. Čtyři a půl tuny drogy bylo schováno ve 211 sportovních taškách. Na černém trhu by se dala prodat za přibližně jednu miliardu eur (téměř 25,8 miliardy korun), uvedl v pátek celní úřad v Hamburku.

Čtyři a půl tuny kokainu bylo schováno ve 211 sportovních taškách. foto: AP Photo

Podle hamburských celníků jde o „enormní množství“ a v Německu dosud vůbec největší objem jednotlivě zajištěného kokainu. Droga zabavená už před dvěma týdny byla za rozsáhlých bezpečnostních opatření zničena na přísně utajovaném místě.

Drogy v hodnotě téměř 25,8 miliardy korun putovaly z uruguayského Montevidea....
Čtyři a půl tuny kokainu bylo schováno ve 211 sportovních taškách.

Hamburským celníkům se tak podařilo zasadit citelný úder mezinárodním překupníkům s omamnými látkami. Drogu odhalili po radioanalýze v podezřelém kontejneru z uruguayského Montevidea. Kontejner směřoval do Antverp v Belgii.

Když celníci kontejner, který měl podle dopravce obsahovat sojové boby, otevřeli, spatřili nejdříve velké množství černých sportovních tašek. V nich pak našli přes 4200 balíčků napěchovaných kokainem.

Už v letech 2017 a 2018 se hamburským celníkům podařilo při třech záchytech zajistit dohromady přibližně 3,8 tuny kokainu.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat