Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Češka si stěžovala na bezpečnostní opatření před halou. Výhrady jsou i na sítích

Svět

  8:45
MANCHESTER - Podle slov Češky Nikoly Trochtové byly bezpečnostní prohlídky před koncertem americké zpěvačky Ariany Grande v Manchesteru „bídné“. Návštěvnice koncertu to řekla pro Český rozhlas Radiožurnál. Na stejný problém upozorňovali i jiní návštěvníci na sociálních sítích.

Policie na místě neštěstí foto: ČTK

Svědkyně ve vysílání Radiožurnálu popsala, jak se situace v jejích očích odehrála. „Došlo k tomu, když jsme zrovna koncert opouštěli. Slyšeli jsme od protějšího východu výbuch, chvilku se nic nedělo, pak jsme ale uslyšeli křik, lidé začali panikařit, přeskakovat sedačky,“ líčila Nikola Trochtová uplynulé události.

Forenzní pracovníci na místě útoku
Policie na místě neštěstí

Rovněž jako jiní lidé na sociálních sítích podotkla, že bezpečnostní prohlídky byly velmi špatné. „Prohlídka byla spíš nulová, jediné, co je zajímalo, bylo to, abychom s sebou neměli vodu,“ řekla. „Tašky nekontrolovali, ani se do nich nepodívali.“

To, co popisuje Trochtová, se vyskytlo na několika videích na sociální sítí Twitter, kde je vidět, jak prohlídka zhruba probíhala.

„Protože jsem byl na koncertě v Manchesteru, nejsem překvapen, že byl někdo schopen něco pronést do arény. Ochranka byla příšerná. Jenom zkontrolovali mou tašku, žádné detektory kovů nebo osobní prohlídky každého, kdo vstupuje přes vchod Manchester Victoria,“ uvedl další z fanoušků na Twitteru.

Jeden z očitých svědků také na Twitteru popsal, že na koncertě nebyla vůbec žádná kontrola před vstupem. „Normálně na koncertech musíte vyprázdnit kapsy, ale tady nebylo nic takového,“ uvedl.

Při explozi na koncertě zpěvačky Ariany Grande zemřelo nejméně 22 lidí a 59 bylo zraněno. Manchesterská policie útok vyšetřuje jako teroristický čin spáchaný jediným mužem, který odpálil improvizované výbušné zařízení. Obětem vyjádřili soustrast mnozí světoví i čeští politici.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat