Sobota 16. ledna 2021svátek má Ctirad -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Češka si stěžovala na bezpečnostní opatření před halou. Výhrady jsou i na sítích

Policie na místě neštěstí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie na místě neštěstí | foto: ČTK

MANCHESTER Podle slov Češky Nikoly Trochtové byly bezpečnostní prohlídky před koncertem americké zpěvačky Ariany Grande v Manchesteru „bídné“. Návštěvnice koncertu to řekla pro Český rozhlas Radiožurnál. Na stejný problém upozorňovali i jiní návštěvníci na sociálních sítích.

Svědkyně ve vysílání Radiožurnálu popsala, jak se situace v jejích očích odehrála. „Došlo k tomu, když jsme zrovna koncert opouštěli. Slyšeli jsme od protějšího východu výbuch, chvilku se nic nedělo, pak jsme ale uslyšeli křik, lidé začali panikařit, přeskakovat sedačky,“ líčila Nikola Trochtová uplynulé události.

Forenzní pracovníci na místě útoku
Policie na místě neštěstí

Rovněž jako jiní lidé na sociálních sítích podotkla, že bezpečnostní prohlídky byly velmi špatné. „Prohlídka byla spíš nulová, jediné, co je zajímalo, bylo to, abychom s sebou neměli vodu,“ řekla. „Tašky nekontrolovali, ani se do nich nepodívali.“

To, co popisuje Trochtová, se vyskytlo na několika videích na sociální sítí Twitter, kde je vidět, jak prohlídka zhruba probíhala.

„Protože jsem byl na koncertě v Manchesteru, nejsem překvapen, že byl někdo schopen něco pronést do arény. Ochranka byla příšerná. Jenom zkontrolovali mou tašku, žádné detektory kovů nebo osobní prohlídky každého, kdo vstupuje přes vchod Manchester Victoria,“ uvedl další z fanoušků na Twitteru.

Jeden z očitých svědků také na Twitteru popsal, že na koncertě nebyla vůbec žádná kontrola před vstupem. „Normálně na koncertech musíte vyprázdnit kapsy, ale tady nebylo nic takového,“ uvedl.

Při explozi na koncertě zpěvačky Ariany Grande zemřelo nejméně 22 lidí a 59 bylo zraněno. Manchesterská policie útok vyšetřuje jako teroristický čin spáchaný jediným mužem, který odpálil improvizované výbušné zařízení. Obětem vyjádřili soustrast mnozí světoví i čeští politici.

Jako když dostane padáka uklízečka, popisuje výpověď pilot obřího A380

Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Řídil obří letoun, pivo v New Yorku a káva v Sydney pro něj byla všední věc. Výpověď přišla záludně, poslední den...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Exmanžel trenérky fitness: Sebevraždou ublížila dětem a zbavila se démonů

Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nad sebevraždou krásné trenérky fitness Zuzany Drnek se vznášejí otazníky. Zabila se kvůli rozvodu a sporům o děti,...