5. března 2018 11:05 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Český turista zemřel na dovolené v Egyptě. Selhalo mu srdce, potíže měl i jeho syn

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Facebook, Hotel Titanic Palace

PRAHA Devětatřicetiletý český turista zemřel v pátek na selhání srdce během své dovolené v egyptské Hurghadě. České ministerstvo zahraničí potvrdilo, že turista zemřel v pátek ráno. Do místní nemocnice byl přitom převezen ambulancí už ve čtvrtek večer. Při cestě do nemocnice ho přitom provázely potíže s dýcháním, které měl i jeho šestiletý syn.

„Do nemocnice byl Čech převezen kvůli potížím s dýcháním. Podle našich informací posléze zemřel na srdeční selhání,“ řekla pro iDNES.cz mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Problémy s dýcháním měl podle ní i turistův šestiletý syn. Ten byl společně se svým otcem preventivně převezen do nemocnice, žádné další komplikace ale u něj lékaři nezjistili.

Potíže se u syna s otcem projevily během týdne horečkami a ztíženým dýcháním. Situace nakonec vyeskalovala až do té míry, že otec ve čtvrtek přivolal delegáta, že mu není dobře. Následně byl převezen do nemocnice, kde o den později zemřel.

„Na večer se stav klienta zhoršil natolik, že ho převezli na oddělení intenzivní péče. Po té noci se mu bohužel přitížilo tak, že došlo k srdeční slabosti,“ dodal pro iDNES.cz mluvčí cestovní kanceláře Exim Tours Stanislav Zíma.

Muž byl na dovolené v Hurghadě se svou manželkou a dvěma dětmi. V hotelu Caribbean World se ubytovali minulou neděli. “Rodina už dala souhlas s repatriací těla, která proběhne v následujících dnech,” dodala Valentová.

Lidovky.cz

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.