Pondělí 8. března 2021svátek má Gabriela -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Cesta z města. Trumpovy děti míří na Floridu, Ivanka chce do ‚bunkru miliardářů’. Bude z ní senátorka?

Rodina prezidentského kandidáta republikkánů Donalda Trumpa. Zleva jeho třetí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rodina prezidentského kandidáta republikkánů Donalda Trumpa. Zleva jeho třetí... | foto: Reuters

Washington Tatínek přišel o práci, čas zmizet. Tak lze v nadsázce popsat současné chování dospělých dětí Donalda Trumpa. Po skončení otcova prezidentského mandátu nehodlají zůstávat lidem na očích, z víru velkoměsta se Ivanka, Tiffany i Donald jr. hodlají přesunout za klidem a sluníčkem na Floridu.

Dvacátého ledna skončí Donaldu Trumpovi nejen funkční období, ale také pobyt v Bílém domě. V prezidentském sídle jej nahradí Joe Biden a odcházející hlava státu se přestěhuje na svou oblíbenou Floridu. A vypadá to, že to ke svým dětem nebude mít daleko.

Ty se totiž rozhodly tatínka následovat a pro další život po otcově čtyřleté prezidentské kapitole si také vybraly tento slunný stát. Jako první začala plány na budoucnost spřádat dcera Ivanka. Ta dle informací Insideru už v prosinci s manželem Jaredem Kushnerem zakoupila volný pozemek v Indian Creek Village. Jedná se o menší soukromý ostrov, známý svými movitými obyvateli.

Na ostrově je pouze devětadvacet nemovitostí a v médiích má přezdívku Bunkr miliardářů. Za pozemek údajně zaplatili okolo dvaatřiceti milionů dolarů. A podobné preference mají i její sourozenci. Na Floridu totiž míří i Donald junior, prezidentovo nejstarší dítě, a jeho přítelkyně. „Absolutně neexistuje, že by zůstali v New Yorku, na ulici by je ukamenovali,“ řekl deníku New York Post zdroj blízký Trumpově rodině.

K Ivance to bude její starší bratr mít asi hodinu a půl cesty. A když vše dobře dopadne, budou si moci Trumpovi potomci dát společně i snídani u Tiffany. I prezidentova mladší dcera totiž plánuje přesun do Miami.

Čerstvá absolventka práv byla údajně nepříjemně překvapená, že se otci nepodařilo úřad obhájit. Plánovala totiž, že bude nadále výraznou součástí první americké rodiny a více a více se angažovat v politických záležitostech. Ani u zbytku Trumpových dětí se nedá předpokládat, že by si po zbytek aktivního života jen užívaly golfu a floridského slunce.

Senátorka za Floridu

Například o Ivance, jinak úspěšné autorce několika bestsellerů o úspěchu a osobním rozvoji, se dlouhodobě mluví jako o budoucí političce. Sama už v minulosti popřela, že by snad chtěla být historicky první prezidentkou ženského pohlaví v zemi – list The Times ale zmiňuje, že by z ní klidně brzy mohla být nová senátorka v Kongresu.

Volby ve státě Florida se budou konat už v příštím roce a dle informací britských novin by se prezidentova starší dcera mohla ucházet o republikánskou nominaci.

Její bratr Donald si k otci dlouho hledal cestu – poslední léta ale platí, že je co do povahových rysů velice věrnou kopií svého tatínka. „Trvalo mi asi 41 let, než jsem si uvědomil, že jsem tátovi podobný víc, než si kdokoliv z nás kdy myslel,“ řekl jednou junior. „Jsme v základu nastavení na mód útok.“

A i po událostech v Kapitolech a twitterovém zablokování otcova účtu to byl on, kdo za rodinu na sociální síti převzal iniciativu. „Žijeme v Orwellově 1984,“ rozčiloval se poté, co Twitter omezil účet Donalda seniora. A dokonce vyzval podnikatele Elona Muska, nově nejbohatšího muže na světě, aby založil novou, „nezaujatou“ sociální síť.

Asi nejméně se otcův konec v úřadu dotkne Barrona, Trumpova nejmladšího dítěte, které má se současnou ženou Melanií. Sice i jeho čeká stěhování z Bílého domu, jinak je to ale stále jen čtrnáctiletý chlapec, jehož hlavní povinností bude ještě nějakou dobu škola. 

Jak ale v nadsázce podotýká redaktor Times Damian Whitworth, neměli bychom dospívajícího chlapce podceňovat. „Já sázím své peníze na Trumpa – Barrona Trumpa – v roce 2042.“

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

KUTNÁ HORA - OBCHODNÍ PROSTORY K PRONÁJMU 55 m2
KUTNÁ HORA - OBCHODNÍ PROSTORY K PRONÁJMU 55 m2

Václavské náměstí, Kutná Hora - Kutná Hora-Vnitřní Město
12 000 Kč/měsíc