Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Chtěl jsem pomstít smrt svých blízkých, říká kanibal z SAR

Svět

  12:54
BANGUI - Muž, který ve Středoafrické republice stižené sektářským násilím snědl kus masa z těla zavražděné muslimské oběti, se na webu BBC svěřil, že to učinil z pomsty za smrt svých příbuzných. Ouandja Magloire, který si říká "Šílený pes", byl v davu křesťanů, kteří minulý týden v hlavním městě Bangui zaútočili na muslima. Během lynče byl muž zbit, pak rozsekán na kusy a podpálen.

Příslušník středofrických domobraneckých milic anti-balaka. foto: Reuters

Magloire řekl, že byl "rozhořčen", protože muslimové předtím zabili jeho těhotnou ženu, švagrovou a její dítě. Proto si vyhlédl jednoho muslima v autobusu a spolu s dvěma desítkami mladíků ho násilím vyvlékl z vozidla a napadl.

Podle záběrů z incidentu Magloire pojídal nohu oběti. Nikdo z přihlížejících do události nezasáhl. Podle dřívějších informací médií vyvolal útok mezi lidmi zděšení a u mnohých i náhlou nevolnost.

LIDOVKY.CZ SLEDUJÍ SITUACI V SAR:

Incident se stal v době, kdy část obyvatel Bangui oslavovala odstoupení prezidenta Michela Djotodii, který loni převzal moc po vojenském převratu. Od té doby ovládlo zemi násilí, které se projevilo zejména vzájemnými útoky mezi křesťany a muslimy.

Vojenské síly z Francie a okolních afrických zemí se nyní snaží ve Středoafrické republice obnovit pořádek.

Středoafričané oslavují rezignaci prezidenta Michela Djotodii.

Autoři: ,