30. ledna 2019 9:02 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Chtěli ‚zabít co nejvíce nevěřících‘. Německá policie zatkla tři Iráčany podezřelé z přípravy útoku

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: ČTK

Berlín Německá policie ve středu ráno na severu země ve Šlesvicku-Holštýnsku zatkla trojici Iráčanů, které podezřívá z přípravy teroristického útoku. Informoval o tom server Spiegel Online, podle něhož muži chtěli zaútočit výbušninou připravenou ze zábavní pyrotechniky.

Podle zjištění vyšetřovatelů si muži, kteří do spolkové republiky přišli jako uprchlíci, na internetu stáhli návod k výrobě bomby a začali ze zábavní pyrotechniky získávat střelný prach. Z Británie si také objednali rozbušku. Celkově ale v přípravách útoku podle vyšetřovatelů příliš nepokročili.

Iráčané, kteří nábožensky motivovaný útok začali plánovat až po svém příchodu do Německa na podzim 2015, proto také zvažovali možnost zaútočit zbraněmi nebo autem. Konkrétně se jeden z podezřelých vyjádřil v tom smyslu, že chtějí zabít co nejvíce nevěřících, ale žádné děti.

ČTK

Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?
Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?

Můžu se zeptat proč? Bylo to Vaše rozhodnutí nebo zdravotní důvody? Případně vyhovuje Vám to? Vyrůstali jste i Vy jako jedinačkové? Jaké to je, nechybí Vám sourozenec?

Najdete na Lidovky.cz