20. listopadu 2018 8:17 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Dva střelecké útoky si v USA vyžádaly pět mrtvých, další lidé byli zraněni

Střelba v Chicagu si vyžádala 3 mrtvé, zemřel i střelec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Střelba v Chicagu si vyžádala 3 mrtvé, zemřel i střelec. | foto: ČTK

Chicago/Denver Při dvou střeleckých útocích v amerických městech Denver a Chicago přišlo o život nejméně pět osob a další byly zraněny. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na informace policie a místních médií.

V Chicagu před nemocnicí zastřelil v pondělí večer muž lékaře, kterého znal. Poté vešel do nemocnice, kde začal střílet a zabil přitom ženu a policistu a dalšího policistu zranil. Uvedl to na tiskové konferenci policejní superintendant Eddie Johnson. Zemřel také střelec, není však jasné, zda se zastřelil sám, nebo ho zastřelil některý z policistů.

Další střelba byla ohlášena v centru Denveru, kde zemřela jedna osoba a tři další byly zraněny. Střelba se rozpoutala v oblasti města známé jako LoDo, která je plná hotelů, restaurací, obchodů a výškových obytných loftů. Žádné další informace k incidentu nejsou k dispozici, policejní mluvčí Doug Schepman pouze uvedl, že zatím nebyl nikdo vzat do vazby.

ČTK