9. října 2019 11:37 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Největší sériový vrah v historii USA. FBI potvrdila 50 vražd ‚malíře obětí‘, potřebuje identifikovat dalších 43

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zveřejnil obrázky, které... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zveřejnil obrázky, které... | foto: Reuters

Los Angeles (USA) Američtí vyšetřovatelé z Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) požádali veřejnost o pomoc s identifikací obětí muže, který je podle nich největším zabijákem v kriminální historii Spojených států. Devětasedmdesátiletý Samuel Little se přiznal k vraždě 93 lidí a jeho tvrzení považují kriminalisté za důvěryhodné. Úředně potvrzeno ale bylo jen 50 z nich.

Little měl vraždit po celých Spojených státech v letech 1970 až 2005. Podle vyšetřovatelů byly cílem pachatele zejména „zranitelné ženy a ženy na okraji společnosti“. Některá z těl zůstala neidentifikována a úmrtí nevyšetřena.

FBI dlouho nevěřila, že by Samuel Little opravdu zabil všech 93 lidí. Tento týden jej však prohlásila za „nejaktivnějšího“ sériového vraha a žádá veřejnost o pomoc při identifikaci zbylých 43 obětí.

Žena bílé pleti, 26 let, zavražděna mezi lety 1983 a 1984. Oběť možná pocházela...
Běloška zavražděná v roce 1997. Možná se jmenovala Ann.

Little si odpykává doživotní trest v losangeleském vězení. Tváře svých dosud neidentifikovaných obětí nakreslil a jeho výtvory policie zveřejnila. Jde většinou o mladé afroamerické ženy, často prostitutky nebo narkomanky. Většinu žen, které policie dosud neidentifikovala, vrah zabil na jihu USA.

Bývalý boxer Little své oběti nejprve srazil údery, poté je uškrtil. Ne vždy byly přitom viditelné jasné známky toho, že byla daná osoba zabita. Vyšetřovatelé proto doufají, že jeho kresby nyní pomohou zjistit, co byly oběti zač a budou moci být informovány jejich rodiny.

Little byl zatčen v září 2012 v útulku pro bezdomovce v Kentucky a byl vydán do Kalifornie, kde čelil obvinění z drogových deliktů. V září 2014 losangeleská policie na základě vzorku DNA Littlea usvědčila ze tří nevyřešených vražd žen z let 1987 a 1989, za které dostal trojnásobné doživotí. Všechny tři oběti byly zmláceny a uškrceny.

ČTK
Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Bruce Dickinson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.