Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Slovensko není od dna daleko. Atentát na Fica je bod zvratu, tvrdí sociolog Gál

Nevyrovnání se s minulostí, absence dlouhodobé vize, rozdělení mezi venkov a město a jednoduché slogany a nabídka jednoduchých řešení používaných politiky jako cesta k moci přispívají k tomu, že Slovensko je polarizované a že je ve slovenské politice napětí a osočování, vysvětluje v rozhovoru pro Lidovky.cz slovenský sociolog Fedor Gál.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RP

Velmi zjednoduseny pohlad na vec... Inac tato skratkovitost viedla k tomu, ze na Slovensku tento clovek nemal sancu.

7 0
možnosti
MK

Děkujeme soudruhu Fialo

3 4
možnosti
PP

P20e21t14r 17P38r10u20n66e53r

18. 5. 2024 22:06

Na sítích samozřejmě z analýz pohybu lidí běží spekulace o atentátu jako skupinové akci - jak to bývá v obdobných událostech. Věřím, že to bezpečnostní složky vyšetří a že dnes už znají údaje o všech přítomných v prostoru.

2 0
možnosti
Foto

Je naprosto chucpe, když Fedor Gál cituje Bonhofera z onoho slaného Hejdánkva bytového semináře, ale cituje ho proto, aby dehnestoval tzv . dezinformátory. Tím doazuje, žře tehdy v roce 1977 na tom Hejdánlpvě bytovém semináři nic nepochopil a je sám hlupákem.

7 3
možnosti
Foto

V Japonsku premiéra, v USA prezidenta, a byly ty státy na dně?

3 1
možnosti
JP

Sociolog Fedor Gál to vidí jako dno. Voliči na Slovensku to vidí jinak, aspoň ta většina. Opozice na Slovensku měla šanci - vládla dnešní opozice tak, že to dovedli k úřednické vládě. I presidentka měla útoků dost a už nekandiduje. Státní úřady ani nedovedly dopřát vlastní presidentce klidnou noc. Země má takové představitele jaké si zaslouží. Žádní Marťani, ale přání voličů a může opozice poukazovat na všechny možné. Svoji šanci měla. Využívání emocí voličů se děje i u nás. Čím více neschopný politik tím více se k tomu kloní - využívat emoce i rozeštváváním. K tomu se uchylují politici i u nás. Skoro soutěž, kdo udělá větší krok ke dnu...

12 2
možnosti
JP

Jen k tomu Ernestu Valkovi: Správně nastavená pravidla jsou taková, která je výhodnější respektovat než obcházet. Je-li výhodnější je obcházet, jsou nastavena špatně.

17 1
možnosti