Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Weinstein čelí dalším obviněním ze sexuálních trestních činů. Pětice žen ho viní z přečinů z let 2004 až 2013


Filmař Harvey Weinstein čelí obvinění ze sexuálního obtěžování a znásilnění více než osmdesáti žen. (9. čevence 2019) | foto: AP

Premium
Bývalý americký filmový producent Harvey Weinstein byl ve středu v Los Angeles formálně obžalován z dalších sexuálních trestných činů. Už loni v únoru ho soud v New Yorku poslal na 23 let za mříže poté, co ho porota uznala vinným ze znásilnění a sexuálního nátlaku.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet Premium

Podle prokuratury Weinsteina v nejnovější kauze viní pětice žen z přečinů z let 2004 až 2013, mimo jiné ze znásilnění. Weinstein před soudem prohlásil, že se cítí být nevinen, uvedla prokuratura. Znovu má obžalovaný předstoupit před soud v červenci.

Weinstein žádá zrušení rozsudku, který ho poslal na 23 let do vězení. Chce nový proces

Devětašedesátiletý Weinstein byl v úterý převezen z věznice na severu státu New York do Los Angeles. Advokáti dříve mocného producenta se snažili jeho převozu několik týdnů zabránit, jako důvod přitom uváděli jeho údajně chatrné zdraví. Newyorský soudce Kenneth Case jejich argumenty odmítl a 15. června s vydáním vyslovil souhlas.

Právě skandály kolem filmaře stály v roce 2018 u zrodu kampaně MeToo. V ní se ženy na celém světě začaly veřejně svěřovat se svými negativními zkušenostmi se sexuálním obtěžováním a násilím. Ze sexuálního nátlaku či znásilnění Weinsteina obvinila zhruba stovka žen, většina z těchto případů je ale promlčená.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!