Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hladomor je nadávka, horší než f**k, hlásá Bono

Svět

  15:00
Frontman skupiny U2 a známý bojovník za záchranu světa Bono Vox propaguje novou kampaň. Tentokrát zacílenou na hladomor v Somálsku.

Irský hudebník Bono Vox foto: YouTube.com

"Je o mě známo, že si občas rád zakleju, ale nejsprostší nadávka začínající na písmeno F podle mě není f**k,  ale famine (hladomor), který se odehrává v Somálsku, píše Bono ve svém článku pro internetový server The Huffington Post.

"Spot s názvem "The F Word: Famine is the Real Obscenity" (Hladomor je skutečná obscénnost) není klasický emocionální apel, ale snaží se k humanitární katastrofě přivést pozornost médií, vysvětluje Bono.

Sucho je příroda, hladomor způsobil člověk
Hlavní tezí kampaně humanitární organizace One je, že hladomorům lze předcházet. Skrze petici (ONE's petition) se snaží světové lídry přimět ke krokům, které povedou k odvrácení humanitárních katastrof způsobených nedostatkem potravin. "Včasné varovné systémy, zavlažovací zařízení, semena odolná proti suchu, stabilita", vyjmenovávají v klipu známé osobnosti.  

"Za poslední tři měsíce zahynulo v Somálsku 30 tisíc dětí. Potravinové krizi na východě Afriky ale média nevěnují o nic víc pozornosti než hollywoodským celebritám", uzavírá zpěvák svůj článek. 

 

K TÉMATU:

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat