8. března 2019 22:10 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Hnutí Femen protestovalo proti sexuálnímu vykořisťování žen, použilo i rozbrušovací pily

Hnutí Femen chtělo upozornit na sexuální vykořisťování žen. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hnutí Femen chtělo upozornit na sexuální vykořisťování žen. | foto: Reuters

HAMBURK Polonahé aktivistky hnutí Femen v Hamburku protestovaly proti sexuálnímu vykořisťování žen. S rozbrušovacími pilami se pustily do odstraňování bariéry v jedné z ulic ve čtvrti St. Pauli, v níž se ve výlohách kolemjdoucím mužům nabízejí prostitutky. Akce se uskutečnila u příležitosti Mezinárodního dne žen.

„V době, v níž nové, autoritářské, sexistické, mužské hlavy států usilují více o rozdělování než sjednocování, v době, v níž populisté žádají více hranic a fanatici volají ‚Postavte zeď‘, v této době jako hnutí Femen opět saháme k ostrým pilám, abychom tyto zdi strhly,“ uvedlo hnutí na facebooku. 

Hnutí Femen.
Femen chtělo upozornit na „sexuální vykořisťování žen, obchodování s lidmi a...

Aktivisty pomocí rozbrušovacích pil odstranily část jedné ze zábran v ulici Herbertstrasse, v níž se nachází řada nevěstinců, z nichž se nabízejí prostitutky kolemjdoucím mužům. Bariéra na veřejné ulici, za kterou nemohou vstupovat nezletilí muži a ženy všech věkových kategorií kromě zaměstnankyň místních podniků, je dlouho trnem v oku nejen bojovnicím za práva žen.

Akcí u příležitosti Mezinárodního dne žen chtěly aktivistky hnutí Femen upozornit na „sexuální vykořisťování žen, obchodování s lidmi a sexuální násilí, které se skrývají za bránami a dveřmi sexuálního průmyslu“.

Podle hamburské policie se budou polonahé aktivistky muset nyní zodpovídat z poškození cizí věci.

ČTK