Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Nezvyklý trest v Indii: cizinci museli 500x opsat větu, že porušení karantény litují

Indická armáda hlídá palác Tádž Mahal. foto: Reuters

Dillí - Neobvyklého postihu se v Indii dočkala skupina zahraničních turistů, kteří se rozhodli nerespektovat protikoronavirová opatření. Deset cizinců, které policie přistihla na procházce navzdory zákazu vycházení, muselo podle zpravodajského webu France24 pětsetkrát napsat, že svého činu litují.
  7:10

Incident se odehrál v kultovním městě Rišikéši na severu Indie, které Evropané znají díky tomu, že v místním ášramu, duchovním útulku, pobývali členové skupiny Beatles.

Policejní mluvčí neobvyklý trest označil za potřebnou lekci. Ve snaze zabránit šíření koronaviru indické úřady omezily vycházení lidí na veřejnost jen na nezbytné případy, jako je nákup potravin či léků. V Rišikéši toto omezení zastihlo na 700 zahraničních návštěvníků. Ve skupině, která zákaz ignorovala, byli turisté z Izraele, Mexika, Austrálie a Rakouska. Věta, kterou museli na policejní stanici opsat, zněla „Nedodržel jsem zákaz vycházení a velice toho lituji“.

Policie trestá hříšníky i tím způsobem, že se musejí stát živými bannery, které...
Policista s helmou, která je tématicky vyrobená do podoby koronaviru, šíří v...

Místní hotely dostaly příkaz, aby cizincům umožnily opustit objekt pouze v doprovodu indických průvodců. Při porušení tohoto nařízení hoteliéři riskují právní postih.

Indický premiér Naréndra Módí vyhlásil 25. března v zemi třítýdenní zákaz vycházení. Měl by skončit v úterý 14. dubna, ale očekává se jeho prodloužení. V Indii, kde žije 1,3 miliardy lidí, americká Univerzita Johnse Hopkinse v noci na pondělí registrovala přes 9200 infikovaných osob a 331 obětí nemoci covid-19.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!