3. září 2017 15:54, aktualizováno  17:49 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Italská policie zadržela celý gang, který znásilnil Polku a transsexuála z Peru

Jeden z uprchlíků, Guerlin Butungu, který byl identifikován jako jeden z členů... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden z uprchlíků, Guerlin Butungu, který byl identifikován jako jeden z členů... | foto: ČTK

ŘÍM Italská policie dopadla i posledního z čtyřčlenného gangu uprchlíků, kteří v jadranském letovisku Rimini minulý týden hromadně znásilnil polskou turistku, zbil jejího přítele a poté znásilnil i transsexuální osobu z Peru. V neděli o tom informovaly agentury AP a APA.

Italská policie uvedla, že nakonec zadržela uprchlíka z Konga. Šéf riminských vyšetřovatelů Maurizio Improta řekl, že muž byl dopaden v neděli ráno ve vlaku, jímž chtěl odjet do sousedního města.

Už v sobotu policie zadržela zbylou trojici podezřelých. Ve všech případech šlo o nezletilce, včetně dvou marockých bratří, kteří žili v obci Vallefoglia nedaleko Rimini. Improta potvrdil, že oba bratři se sami přihlásili policii poté, co byly zveřejněny jejich záběry z bezpečnostní kamery. Třetím podezřelým je Nigerijec, který byl zadržen v sobotu večer poblíž Rimini.

Televizní stanice Sky TG24 uvedla, že nyní zadržený muž z Konga přišel do Itálie jako zachráněný migrant v roce 2015. Podle APA a italských médií je mu 20 let.

Podle místních médií jednali mladíci pod vlivem alkoholu a drog. Maročtí bratři údajně byli úřadům známí jako drogoví dealeři a zloději.

Skupina údajně už 12. srpna na pláži napadla a zmlátila italskou dvojici. Muži ukradli peněženku, hodinky a mobil, zatímco ženě hrozili znásilněním. Italce se však podařilo přivolat pomoc a mladíci utekli.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz