28. října 2017 17:24 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Trump a zaskočené děti: ‚Jak s vámi zachází tisk?‘ ptal se jich během halloweenské návštěvy

Donald Trump s dětmi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donald Trump s dětmi. | foto: Time

WASHINGTON Donald Trump v pátek pozval u příležitosti Halloweenu do své oválné pracovny děti reportérů, kteří mají na starosti agendu Bílého domu. Malým koledníkům v kostýmech rozdával čokoládu, také se jich ale ptal na jejich vztah s médii a komentoval jejich tělesnou konstituci.

V pátek, s týdenním předstihem před oslavami anglosaského svátku, navštívila amerického prezidenta Donalda Trumpa skupina koledníků v halloweenských kostýmech. „Nemáte problémy s nadváhou, to je dobře, ne? Tak si berte, kolik chcete, a vezměte něco i svým kamarádům,“ pobízel děti Trump ve videu pořízeném týdeníkem Time. Jménem Bílého domu jim rozdával čokoládu značky Hershey Kisses.

Nezletilých potomkům reportérů se také vyptával na to, jak se k nim chovají média. „Jak s vámi zachází tisk? Vsadím se, že lépe, než s kýmkoli jiným, co?“ pronesl k zaraženým dětem. Mezi jeho chválu se mísila slova zášti k novinářům, kteří o něm referují v negativním světle. „“Tady jste udělali moc dobrou práci,“ řekl Trump a ukázal na jejich děti, pak ale namířil prst na sebe a dodal: „Tady už moc ne.“

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz