28. prosince 2012 14:50 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Jan Pavel II. bude zřejmě svatořečen už příští rok

Gobelín z podobiznou Jana Pavla II. na Bazilice svatého Petra ve Vatikáně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gobelín z podobiznou Jana Pavla II. na Bazilice svatého Petra ve Vatikáně | foto: Reuters

VARŠAVA Proces svatořečení bývalého papeže Jana Pavla II. vstoupil do konečné fáze a původem polský pontifik by mohl být prohlášen za svatého už příští rok na podzim.

Populární Jan Pavel II. se dočkal uznání církve už velmi krátce po své smrti v roce 2005 - loni na podzim byl blahořečen.

"Ve vatikánských kruzích se už delší čas proslýchá, že papež Benedikt XVI. oznámí termín svatořečení svého předchůdce v březnu 2013," citoval dnes redaktora katolické zpravodajské agentury KAI deník Rzeczpospolita.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle tohoto listu může být proces svatořečení kratší a méně nákladný než proces blahořečení. Tím Jan Pavel II. už úspěšně prošel. K získání posmrtných titulů je podle církve zapotřebí doložených zázraků. Většinou jsou blahoslaveným a svatým přisuzována údajně zázračná uzdravení lidí. Jaký konkrétní zázrak se připisuje Janu Pavlu II. zatím není známo.

Jan Pavel II. byl hlavou katolické církve v letech 1978 až 2005. Sám během svého pontifikátu kanonizoval vůbec největší počet nových blahoslavených a svatých v dějinách církve. Kongregaci pro otázky svatořečení se proto někdy přezdívalo "továrna na svaté".

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA KLIENTSKÉ PODPORY s NJ+AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 23 000 Kč