28. září 2016 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

,Jste připraveni riskovat americký sen?' Bono varuje před Trumpem netradičním sestřihem

Záběr z koncertu U2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záběr z koncertu U2 | foto: Reprofoto - YouTube.com

LOS ANGELES Jen pár dní poté, co zpěvák kapely U2 Bono označil Donalda Trumpa jako „potenciálně nejhorší možnost, která se kdy přihodila Americe”, přetvořila kapela pochmurnou rétoriku republikánského kandidáta na prezidenta v optimistickou zprávu.

Během svého víkendového vystoupení na festivalu iHeartRadio pustila irská kapela záběry z dřívějšího projevu Donalda Trumpa, v němž vyzýval černochy, aby ho volili. „Co můžete ztratit?” ptá se Trump ve videu.

Na jeho výrok reagoval Bono vlastními otázkami: „Jste připraveni riskovat? Jste připraveni riskovat své auto? Jste připraveni riskovat americký sen?” Bonovy otázky doplnila kapela dalším záběrem na Trumpa, v němž prohlašuje, že americký sen je mrtvý. To však Bono odmítl rázným: „Americký sen žije!”

Před volbou Trumpa varoval Bono také v nedávném vystoupení v talk show Charlieho Rosea, upozornil server Rollingstone.

„Nemyslím si, že Trump je republikán. Myslím, že tu stranu unesl a zároveň se snaží unést myšlenku Ameriky. Myslím, že je to větší než my a také opravdu nebezpečné. Moudří lidé by tomuto muži neměli dovolit, aby přeměnil jejich zemi v casino,” řekl Bono.

Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.