20. února 2018 12:59 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Společnost KFC v Británii zavřela většinu restaurací, nemá dostatek kuřat

Cedule u KFC oznamuje, že prodejna je zavřená. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cedule u KFC oznamuje, že prodejna je zavřená. | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Řetězec restaurací s rychlým občerstvením KFC byl v Británii nucen kvůli nedostatku kuřat dočasně uzavřít většinu ze svých 900 poboček. Problém podle firmy vznikl v důsledku přechodu na nového dodavatele.

„Přivedli jsme do týmu nového dodavatelského partnera, který má ale řadu počátečních problémů. Zajistit čerstvá kuřata pro 900 restaurací po celé zemi je docela složité,“ uvedla firma. Zákazníkům se omluvila za způsobené komplikace.

Dodavatelskou smlouvu minulý týden převzala od společnosti Bidvest Logistics firma DHL. „Kvůli provozním problémům je v posledních dnech mnoho dodávek nekompletních či zpožděných,“ uvedla DHL. Dodala, že společně s KFC pracuje na nápravě situace.

Společnost KFC uvedla, že nedostatek kuřat se rozhodně neprojeví na platech zaměstnanců a bude je platit stejně, jako kdyby byly pobočky otevřené. Sejný postup doporučila i frančízám. Podle vedení je však příliš brzy na obnovení normálního provozu.

Velká Británie představuje pro KFC největší trh v Evropě a je na pátém místě v globálním měřítku.

17.února 2018 v 13:27, příspěvek archivován: 20.února 2018 v 11:55

The Colonel is working on it. https://t.co/VvvnDLvlyq

mhMartin Hampejs, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!