Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kim Čong-un nečekaně navštívil v nemocnici Číňany zraněné při nehodě autobusu

Svět

  7:55
Pchjongjang/Peking - Severokorejský diktátor Kim Čong-un ve středu nečekaně navštívil oběti nedělní nehody, při níž v KLDR zahynulo 32 čínských občanů. Podle severokorejských médií vyjádřil vůdce KLDR „hořký zármutek“ nad tragickou událostí. Negativní zprávy jsou v Severní Koreji nezvyklé, stejně jako Kimovo vyjádření k incidentu.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un navštívil zraněné po nehodě autobusu s čínskými turisty v provincii Severní Hwanghe. foto: Reuters

Pchjongjang se tak podle zpravodajského severu BBC snaží uchovat si svou image před čínskou populací, která je pro KLDR významným ekonomickým zdrojem.

Autobus v severokorejské provincii Hwanghe podle některých informací spadl z mostu. O život přišli také čtyři Severokorejci. Další dva Číňané jsou v nemocnici v kritickém stavu.

„Kim uvedl, že nečekaná nehoda mu způsobila hořký zármutek,“ uvedla severokorejská státní agentura KCNA. Média pak zveřejnila záběry, na nichž stojí Kim u nemocničního lůžka přeživších obětí tragické nehody.

Ri Sol-ju, první dáma Severní Koreje.
Koncertu se zúčastnil severokorejský vůdce Kim Čong-un.

Peking je dlouholetým a nejdůležitějším spojencem Severní Koreje. Číňani tvoří 80 procent všech zahraničních turistů, kteří KLDR navštíví. Pro Pchjongjang jsou tak významným ekonomickým zdrojem.

Autor:

Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury
Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury

Svěží limonády jsou doslova k nezaplacení v horkém létě, ale právě teď v zimě vás krásně zahřeje teplý šálek dobrého čaje. Čajová sezóna je na...

Mohlo by vás zajímat