Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Komise potvrdila, že bývalý šéf slovenské policie Lučanský zemřel po pokusu o sebevraždu

Milan Lučanský. foto: Reprophoto/Facebook Milana Lučanského

BRATISLAVA - Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu o sebevraždu. Novinářům to v pátek řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.
  15:57

„Komise nezjistila skutečnosti, které by zpochybnily informaci, že příčinou smrti bylo sebepoškození pana Lučanského, tedy pokus o sebevraždu,“ uvedl Čitbaj. Dodal, že tento závěr podpořilo při hlasování 14 členů komise, dva opoziční poslanci byli proti a jeden zákonodárce nehlasoval.

Sebevražda Lučanského mě překvapila, říká Šlachta. Uvěznění policisté v ‚base‘ prý vždy vyvolají pozdvižení

Podle Čitbaje komise dostala všechny podklady, které žádala, včetně kamerových záznamů z věznice, kde byl Lučanský umístěn.

Podle Šabatové komise konstatovala, že v případu smrti Lučanského nedošlo k zavinění příslušníky vězeňské a justiční stráže. V souvislosti s jeho úmrtím dříve rezignoval šéf slovenské vězeňské správy.

Komise se zabývala nejen úmrtím Lučanského, ale i jeho předchozím zraněním ve vazbě, které si vyžádalo operaci. Lučanský už tehdy prostřednictvím svého advokáta popřel některé spekulace, že si zranění nepřivodil sám.

„Je mi líto, co se stalo, chci vyjádřit soustrast rodině pana Lučanského,“ řekla slovenská ministryně spravedlnosti Mária Kolíková. Vyjádřila potěšení nad závěrem komise, že příslušníci vězeňské a justiční stráže v případu nepochybili. Kolíková dříve čelila výzvě opozice, aby v souvislosti se smrtí policejního exprezidenta podala demisi.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat