Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Covid 19

Koronavirové rekordy ve světě: v Indii přibylo za den přes 96 tisíc nakažených, na Ukrajině přes tři tisíce

Zdravotníci v ochranných oblecích v Indii. foto: Rafiq MaqboolČTK

Dillí/Kyjev - V Indii za posledních 24 hodin přibylo 96 551 nových případů nákazy koronavirem, což je dosud nejvíce během jediného dne. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na údaje zveřejněné místním ministerstvem zdravotnictví.
  8:33aktualizováno  8:40

Od začátku nynější pandemie se v Indii koronavirem nakazilo asi 4,5 milionu lidí. Indie je tak po Spojených státech druhou nejzasaženější zemí na světě.

Počet mrtvých s covidem-19 je v Indii poměrně nízký, i když v posledních dnech jich přibývá rychleji, upozorňuje Reuters. Od uplynulého týdne se smrtelná bilance každý den zvyšuje o více než tisíc. Za posledních 24 hodin přibylo 1209 mrtvých s covidem-19 a celkových počet obětí tak činí 76 271.

Indie má přibližně 1,3 miliardy obyvatel a je po Číně druhou nejlidnatější zemí světa.

Rekordy hlásí i Ukrajina

Na Ukrajině za poslední den přibylo rekordních 3144 nových případů nákazy koronavirem, informovala s odvoláním na místní úřady agentura Reuters. Rekord tato východoevropská země naposledy zaznamenala 5. září, kdy testy během jednoho dne koronavirovou infekci nově prokázaly u 2836 lidí.

Od začátku pandemie covidu-19 se na Ukrajině, která má na 42 milionů obyvatel, nakazilo 148 756 lidí, z nich 3076 zemřelo. Smrtelná bilance se za poslední den zvýšila o 53 na celkových 3076.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat