11. června 2017 7:46, aktualizováno  18:53 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Německu nouzově přistálo letadlo kvůli ‚podezřelé‘ konverzaci cestujících. Policie odpálila zavazadlo

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 15Diskuse
Letadlo EasyJet (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo EasyJet (ilustrační foto). | foto: easyJetLidovky.cz

BERLÍN Letadlo britské letecké společnosti easyJet v sobotu večer nouzově přistálo v Kolíně nad Rýnem na západě Německa. Důvodem byla „podezřelá konverzace“ tří cestujících na téma terorismu. Stroj byl na cestě ze slovinské metropole Lublaň do Londýna. Zmíněná trojice pasažérů byla po přistání zadržena, v neděli odpoledne však německá policie podle médií všechny tři propustila, aniž je obvinila.

Pilot se rozhodl přistát v Kolíně nad Rýnem, když cestující informovali palubní personál, že „několik lidí diskutovalo o záležitostech týkajících se terorismu“, řekl agentuře AFP mluvčí regionální policie. List Bild s odvoláním na mluvčího federální policie napsal, že podezřelí muži se bavili o „bombě“ a „výbušninách“.

Zmíněnými třemi muži byli Britové ve věku 31, 38 a 48 let, pracovali pro firmu z Británie a vraceli se ze služební cesty. „Trestní vyšetřování bylo zastaveno, nenašly se žádné důkazy. My předpokládáme, že zde žádné skutečné nebezpečí nebylo,“ citovala agentura Reuters mluvčího místní policie.

Letoun Airbus A319 přistál v Kolíně nad Rýnem v sobotu kolem 18:00 SELČ. Federální policie evakuovala skluzavkami z letadla 151 pasažérů, devět lidí při tom utrpělo lehká zranění. Policisté stroj prohledali a na izolovaném místě odpálili batoh, který patřil nejstaršímu z trojice podezřelých. Policisté v batohu podle mluvčího nalezli teoreticky podezřelé kabely. Nic nebezpečného v batohu ani na palubě letadla nalezeno nebylo.

Na letišti byla mezi 19:00 a 22:00 přerušena letecká doprava a 17 letů směřujících do Kolína nad Rýnem v tomto časovém intervalu bylo odkloněno. Dvacítka odletů byla odložena a dva lety zrušeny.

ČTK
  • 15Diskuse
Najdete na Lidovky.cz