Neděle 11. dubna 2021svátek má Izabela 17 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Lidé doma, divoká zvěř v ulicích. Snímky z celého světa ukazují, co umožnil koronavir

Jeleni sika v ulicích japonské města Nara | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeleni sika v ulicích japonské města Nara | foto: Twitter.com/okadennis

PRAHA Opice v Thajsku, jeleni v Japonsku, divočáci v Itálii. Zvířata se vrací do měst postižených karanténou. „Jakoby příroda zmáčkla tlačítko restart,“ komentují situaci lidé na sociálních sítích.

Svět se v dobách koronaviru mění. Lidé jsou zavření ve svých domovech, vycházejí minimálně. A příroda začala reagovat. Jakoby si zvířata ve světových metropolích vzala za příklad myš Rémy z animovaného filmu Ratatouille a přestěhovala se z venkova do měst.

V posledních dnech se na sociálních sítích začaly objevovat snímky divoké zvěře ve městech napříč celým světem - v Itálii, Japonsku, Thajsku i USA.

Zatímco nedaleko Paříže lidé spatřili v posledních dnech vlky, v jednom z italských měst se objevila celá rodinka divočáků. „Třetí den italské karantény: všechno je zavřené, všichni jsme doma a tak...Jsou v ulicích divoká prasata i s malýma!,“ napsal na sociální síť tumblr uživatel s přezdívkou taylorswifh.

Divočáci v italských ulicích.

Divočáci v italských ulicích.

Některé příspěvky se ale ukázaly být falešné. Před několika dny například na Twitteru získalo tisíce shlédnutí video s delfínem, který měl údajně připlout do benátského přístavu. „Tak čistou vodu Benátky neviděly dlouho. Objevují se i delfíni. Jakoby příroda stiskla tlačítko restart,“ napsal na Twitter uživatel Gianluca de Santis. Jak ale upozornil časopis National Geographic, tyto záběry  ve skutečnosti pochází z přístavu ve městě Cagliari na Sardinii, kde není přítomnost delfínů příliš neobvyklá.

Na sociálních sítích se objevují i fotografie labutí, které údajně nebyly v Benátkách léta. Podle místních však byly labutě vždy na okolních ostrovech Burano a Murano, což trošku kazí dalším uživatelům radost.  Odborníci také upozorňují, že voda v kanálech není čistější, ale jen méně rozvířená.

Volnost pohybu si ale rozhodně v posledních dnech užívají v japonském městě Nara jeleni sika. Ti sice běžně žijí v městských parcích a turisté jim mohou kupovat speciální sušenky, ale v období koronaviru vyrazili jeleni do ulic a promenádují se na parkovištích i na běžně rušných třídách.

V Thajsku již několik dní dochází k rabování. Nestojí za ním lidé, ale agresivní opice. K nájezdu na obchody došlo severně od Bangkoku ve městě Lopburi. Hladovějící makakové zvyklí na jídlo od turistů, zaplavili ulice a kradou prakticky vše, co není zamčené či přibité.

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

Vadí mi, když u nás Slováci nemluví česky, říká hlasová poradkyně

Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude pohoršovat. Je dost zralá a dost zaměstnaná...

Cestu do Egypta nedoporučuji. Covid tu prodělat nechcete, říká velvyslanec

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V turistických letoviscích jsou nemocnice pro pacienty s covidem-19. Je však třeba mít dobré pojištění v případě...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!