27. července 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Mladíci, kteří v Londýně napadli lesbický pár, byli obviněni z trestného činu. Ženám zlomili nos a čelist

Lesbický pár zmlátili neznámí útočníci v londýnském autobuse. Omítly se políbit | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lesbický pár zmlátili neznámí útočníci v londýnském autobuse. Omítly se políbit | foto: Facebook/Melania Geymonatová

Praha/Londýn Mladiství útočníci, kteří v květnu napadli lesbický pár v jednom z londýnských autobusů, byli ve čtvrtek obviněni Londýnskou metropolitní policií. Čtveřice mladíků ve věku 15 až 17 let měla spáchat trestný čin z nenávisti a manipulace s odcizeným zbožím. K soudu se mají dostavit 21. srpna.

Osmadvacetiletá Melania Geymonatová a její přítelkyně Chris seděly v brzkých ranních hodinách 30. května v horním patře klasického londýnského double-deckeru, když k nim přistoupila skupina mladíků. Jakmile zjistili, že dívky jsou homosexuální pár, začali na ně pokřikovat a nutili je, ať se začnou líbat. 

Poté, co odmítly, je čtveřice mladíků napadla. Po útoku musely být obě ženy ošetřeny v nemocnici. Geymonatová skončila se zlomeným nosem a její partnerce Chris museli lékaři napravit zlomenou čelist, připomíná server Time. Zároveň nahlásily krádež osobních věcí.

„Zkoušela jsem je uklidnit a tak jsem vtipkovala. Myslela jsem, že odejdou. Chris předstírala, že je jí zle, ale oni nás stále obtěžovali, házeli po nás mince a bavilo je to čím dál víc,“ napsala Geymonatová na Facebook.

„Další co vím, je, že se s nimi Chris pere, já běžím za ní a vidím, jak krvácí z obličeje a tři z nich ji bijí. Pak mě udeřili, zamotala se mi hlava a upadla jsem. Nevím, jestli jsem ztratila vědomí. Autobus zastavil a najednou na místě byla policie,“ dodala.

Pár na místě požádal jednoho ze svědků, aby je vyfotil. Poté se rozhodly tuto fotografii zveřejnit na Facebooku, kde se jejich příběh rychle šířil. Geymonatová uvedla, že zveřejnění jejich příběhu pro ni bylo morální povinností. „Tohle musí přestat. Byla to pro nás příšerná zkušnost, ale pokud něco řekneme, možná tím přispějeme k tomu, aby takovéhle homofobní útoky přestaly,“ uvedla.

Lidovky.cz, hemHelena Malá

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz