7. června 2019 14:18 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Neznámí útočníci zmlátili lesbický pár v londýnském double-deckeru. Odmítl se políbit na jejich přání

Lesbický pár zmlátili neznámí útočníci v londýnském autobuse. Omítly se políbit | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lesbický pár zmlátili neznámí útočníci v londýnském autobuse. Omítly se políbit | foto: Facebook/Melania Geymonatová

LONDÝN/PRAHA Lesbický pár se stal minulý týden cílem homofóbního útoku v jednom z londýnských autobusů. Po setkání se skupinou mladíků zůstaly dívky v dopravním prostředku se zakrvácenými obličeji. Odmítly se totiž před útočníky políbit.

Osmadvacetiletá Melania Geymonatová a její přítelkyně Chris byly v brzkých ranních hodinách 30. května v horním patře klasického londýnského double-deckeru, když k nim přistoupila skupina mladíků. Když zjistili, že dívky jsou homosexuální pár, začali na ně pokřikovat a nutili je, ať se začnou líbat, informuje BBC.

„Zkoušela jsem je uklidnit a tak jsem vtipkovala. Myslela jsem, že odejdou. Chris předstírala, že je jí zle, ale oni nás stále obtěžovali, házeli po nás mince a bavilo je to čím dál víc,“ napsala Geymonatová na Facebook.

„Další co vím, je, že se s nimi Chris pere, já běžím za ní a vidím, jak krvácí z obličeje a tři z nich ji bijí. Pak mě udeřili, zamotala se mi hlava a upadla jsem. Nevím, jestli jsem ztratila vědomí. Autobus zastavil a najednou na místě byla policie,“ dodala.

Případ vyšetřuje Scotland Yard a žádá veřejnost o pomoc. Obě ženy musely být převezeny do nemocnice. Podle Geymonatové jeden z mužů mluvil španělsky.

Lidovky.cz

ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta
ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta

Jak to u vás vypadá, když dáte dětičky na hlídání tátovi?