Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Muž, jehož žena i dcera zemřely v Egyptě, se vrátil do Česka

Svět

  9:20aktualizováno  12:25
PRAHA - Po třech měsících se Petr Kramný vrátil do Čech. Tamní policie ho podezřívá z vraždy matky a dcery, které byly údajně otráveny. V případu však figuruje jako svědek. Kramný přiletěl do Česka před devátou hodinou ranní. Serveru Lidovky.cz to potvrdil důvěryhodný zdroj.

Petr Kramný foto: Facebook

"Lhůty, kvůli kterým mohl být Kramný držený v Egyptě vypršely a zatím nejsou nové důkazy," popsal serveru Lidovky.cz egyptský zdroj, proč Kramný mohl opustit zemi.

Informaci o příletu potvrdil serveru Lidovky.cz i mluvčí cestovní kanceláře Blue Style Martin Slaný: "Ano, potvrzuji, že pan Kramný dnes přiletěl zpět do České republiky charterovým letem. Letenku mu zařídila naše cestovní kancelář."

VÍCE O TÉMATU ČTĚTE ZDE:

Podle letového řádu, přistálo letadlo společnosti Travel Service s Petrem Kramným na palubě na Letišti Václava Havla v Praze krátce po 9. hodině.

"Nemohu informaci ani potvrdit, ani vyvrátit," řekla serveru Lidovky.cz mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová. Policejní prezidum České republiky odkázalo novináře na policii Moravskoslezského kraje.

"U žádného případu nepredikujeme úkony, které mohou nastat či ty, které nebudeme konat. Co se týče této věci, já vám potvrdím, že mám informace o tom, že osoba je na území České republiky. Prověřování pokračuje standardním způsobem. Rozhodnuto v této věci nebylo a co se týče jednotlivých dílčích úkonů, které jsou realizovány, tak ty samozřejmě vzhledem k prověřování, v tuto chvíli zveřejňovat nelze," uvedla pro server Lidovky.cz tisková mluvčí policie Moravskoslezského kraje Holčáková.

Detaily případu

Šestatřicetiletá Češka a její osmiletá dcera zemřely na konci července v hotelovém pokoji v Hurgadě. Našel je otec rodiny, který řekl, že všichni tři trpěli střevními a žaludečními problémy. Verzi o otravě z jídla ale značně zpochybnil ředitel nemocnice v Hurgadě, který v českých médiích řekl, že obě mrtvé měly žaludky rozleptané silným jedem. Otec rodiny musel zůstat v Egyptě a být k dispozici při vyšetřování.

HLAVNÍ BODY PŘÍPADU:

3. srpna - Šéf státní nemocnice v egyptské Hurgadě, která zjišťovala příčiny smrti ženy a její dcery, řekl Českému rozhlasu (ČRo), že žaludky zemřelých byly údajně zcela rozleptané kyselinou, musel na ně působit silný jed.

5. srpna - Otci, respektive manželovi zesnulých místní úřady vrátily cestovní pas, zakázaly mu vycestovat.

 • 6. srpna - Rakve s těly mrtvých turistek byly v Káhiře zapečetěny pro přepravu do Česka. Otec rodiny v televizi Nova popřel, že by měl podíl na smrti své manželky a dcery.
 • 8. srpna - Rakve s ostatky zemřelých byly převezeny do Ostravy. Moravskoslezští kriminalisté nařídili soudní pitvu.
 • 9. srpna - Experti Ústavu soudního lékařství v Ostravě-Porubě začali pracovat na pitvách ženy a její dcery.
 • 14. srpna - V Karviné se konal v rodinném kruhu pohřeb matky s dcerou.
 • 15. srpna - Muž, jemuž v Egyptě zemřela žena a dcera, požádal úřady, aby mu vzhledem k napjaté politické situaci v zemi povolily vycestovat.
 • 19. srpna - Bylo oznámeno, že otec od rodiny nedostal i přes napjatou situaci v Egyptě povolení vycestovat ze země.
 • 6. září - Mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková oznámila, že kriminalisté stále nemají oficiální výsledky pitvy. Policie na přímý dotaz odmítla komentovat informace deníku Blesk, podle nichž těla matky a dcery byla přepravena do ČR bez vnitřních orgánů, takže pitva nedokázala příčinu úmrtí určit. Dutiny vzniklé po odnětí vnitřností byly podle Blesku, který se odvolal na anonymní policejní zdroj, napuštěny formaldehydem.
 • 9. září - Policie začala vyšetřovat únik informací s odkazem na policejní zdroj v případě úmrtí žen v Egyptě.
 • 3. října - Nejvyšší prokuratura v Káhiře sdělila českým úřadům, že český občan nadále nesmí vycestovat z Egypta. Zároveň nestanovila žádnou lhůtu, jak dlouho musí Čech v zemi zůstat.
 • 23. října - Do případu se vložil podle serveru tn.cz egyptský právník Kirolis Izzat Bašír (v médiích psán jako Keroles Ezzat Bashier), který je členem i České advokátní komory a který měl údajně možnost nahlédnout do spisu. Serveru tn.cz Bašír řekl, že český občan už prý není svědek, ale podezřelý. Podle Bašíra policie podezírá i několik dalších lidí.
 • 30. října - Egyptský právník Bašír řekl deníku Blesk, že žena a dívka byly údajně otráveny kyanidem.
 • 31. října - Čech, jemuž zemřela manželka a dcera na otravu, se po třech měsících vrátil do České republiky.
Autoři: , ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat