30. října 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Muž po znásilnění zabil 13měsíční dceru partnerky a zmizel. Po týdnech byl dopaden

Joshua Gurto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Joshua Gurto | foto: Ohio Police

Pittsburg Ameriku v posledních týdnech šokoval případ brutálního sexuálního násilí na batoleti. Sedmatřicetiletý Joshua Gurto podle všeho 7. října znásilnil a brutálně zavraždil třináctiměsíční dceru své partnerky, se kterou žil v jednom bytě. Pak byl tři týdny na útěku, policie na něj vypsala odměnu a rozjela kampaň na sociálních sítích. Koncem minulého týdne byl Gurto dopaden v okolí Pittsburghu.

Třináctiměsíční holčička jménem Sereniti Jazzlyn-Sky Blankenship-Sutley se 7. října v Ohiu stala obětí brutálního násilného činu, který spáchal partner její matky Kelsie Joshua Gurto. Ten měl malou Sereniti znásilnit a následně zabít.

Sereniti byla nalezena zbitá, s těžkým poškozením hlavy a spodní poloviny těla. Holčičku nalezla její dvaadvacetiletá matka, dcera nereagovala a podle lékařů právě procházela zástavou srdce.

„Probrečela jsem celé dny, bylo to krásná holčička. Dala mi důvod žít,“ popsala Kelsie ztrátu dcery pro třetí kanál americké televize WKYC.

Joshua Gurto byl policií zpovídán hned na začátku vyšetřování. Policie ho z činu podezřívala, nenashromáždila ale dostatečné množství důkazů na to, aby mohla Gurtoa zadržet.

Hned poté podezřelý zmizel. Podle dostupných informací se Gurto skrýval kempováním po lesích a jízdou stopem.  Třináctého října byl pak spatřen v sousední Pensylvánii, jak ve městě Girard nakupuje v místním obchodě a vybírá si hotovost z bankomatu. Policie vypsala na jeho dopadení odměnu 5 tisíc dolarů.

Ve čtvrtek v noci jej pak v lesnaté části okolí Pittsburghu, 193 kilometrů od místa činu, spatřil místní policista, který ho poznal díky kampani policie na sociálních sítích. Nařídil uprchlému zločinci, aby si lehl na zem. Ten se zatčení nebránil, ještě cestou na služebnu se dobrovolně identifikoval. Podle policistů měl u sebe v době zadržení nůž, stan a mapy Pensylvánie a New Jersey. 

Michal Bernáth

Autor

Michal Bernáthmichal.bernath@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz