4. května 2019 11:24 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na Izrael bylo vypáleno téměř 100 raket, při protiútoku zahynul Palestinec

Izraelská vojenská základna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Izraelská vojenská základna. | foto: Archiv Anny Bendové

Z palestinského Pásma Gazy dnes bylo vypáleno na Izrael téměř sto raket, na což izraelská armáda reagovala protiútokem na pozice radikální organizace Hamás. Podle ministerstva zdravotnictví v Gaze přišel při protiútoku o život dvaadvacetiletý Palestinec a čtyři lidé byli zraněni.

Izraelská armáda oznámila, že na Izrael mířilo 90 raket a část jich zneškodnila protiraketová obrana. V izraelských městech a vesnicích v blízkosti Pásma Gazy se rozezněly poplašné sirény.

Bezpečnostní zdroje z Gazy oznámily, že Izraelci zasáhli tři cíle v pásmu. Palba z palestinského území v Izraeli nikoho nezranila. Armáda tvrdí, že se při protiútoku zaměřila na odpalovací základny Hamásu.

Dnešní konfrontace následuje po pátečních bouřlivých demonstracích na hranici mezi Izraelem a Pásmem Gazy. Při izraelském náletu přišli v pátek o život čtyři Palestinci, z nichž dva náleželi k ozbrojenému křídlu Hamásu. Izrael náletem reagoval na palestinskou palbu, která zranila dva izraelské vojáky. Hamás hned v pátek pohrozil Izraeli odvetou.

Premiér Benjamin Netanjahu svolal ke konzultaci náčelníka generálního štábu armády a šéfa národní bezpečnostní rady.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz