Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Mallorce našli po týdnu tělo malého chlapce, je třináctou obětí bleskových záplav

Svět

  14:42
Palma de Mallorca (Španělsko) - Záchranáři ve středu našli na východě ostrova Mallorca tělo pětiletého chlapce, který zemřel stejně jako jeho matka při záplavách minulý týden. Na čtyři stovky lidí po něm pátraly více než týden. Informují o tom španělská média. Bleskové povodně, které postihly tento středomořský ostrov oblíbený turisty před týdnem v úterý, si vyžádaly 13 obětí, včetně šesti cizinců.

Následky silných dešťů a bleskových záplav na Mallorce. foto: Reuters

Tělo malého Arthura našli záchranáři u osmitisícového městečka Sant Llorenç des Cardassar, které bylo záplavami zasaženo nejvíce. Podle deníku El Mundo bylo dítě nedaleko místa, kde před týdnem našli jeho matku. Čtyřicetiletá lékárnice při povodni zemřela, když její vůz s dětmi strhl proud vody. Ještě předtím se jí podařilo s pomocí německého cyklisty zachránit svou osmiletou dceru.

Bleskové záplavy na Mallorce. Zemřelo nejméně 8 lidí, mezi nimi i cizinci

Rodina zesnulé ženy už minulý týden mladému Němci Danielu Thierkeovi poděkovala za záchranu malé holčičky, uvedl deník ABC. Do médií také zaslala dopis, v němž poděkovala všem, kteří neúnavně hledali malého Arthura.

Za oběti záplav se ve středu večer na Mallorce koná mše, jíž se zúčastní i španělský královský pár. Král Felipe VI. s manželkou Letizií navštívili postiženou oblast už v pátek.

Při povodních, které španělští meteorologové označili za naprosto výjimečné pro danou oblast, zemřeli kromě sedmi Španělů i tři Němci, dva Britové a jedna Holanďanka.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat