27. května 2018 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Na východě Sýrie byli v bojích zabiti čtyři ruští vojáci

Vojáci loajální silám prezidenta Bashara al-Assada v Sýrii v okolí Damašku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vojáci loajální silám prezidenta Bashara al-Assada v Sýrii v okolí Damašku. | foto:  REUTERS/Omar Sanadiki

MOSKVA/DAMAŠEK V provincii Dajr az-Zaur na východě Sýrie byli zabiti čtyři ruští vojáci. S odvoláním na ruské ministerstvo obrany o tom v neděli informovala agentura Interfax. Další tři ruští vojáci byli v bitvě zraněni. Podle agentury AFP zemřeli ruští vojáci v bojích s povstalci.

Ministerstvo obrany také uvedlo, že ruská armáda zabila 43 teroristů. Tak nazývá syrská vláda povstalce, proti nimiž s pomocí Moskvy bojuje. V provincii Dajr az-Zaur ale operují i zbytky radikálů z teroristické organizace Islámský stát (IS). Podle agentury AFP zemřelo v bojích 43 povstalců.

„Dva ruští vojáci, kteří bránili syrskou baterii, zemřeli na místě. Dalších pět zraněných bylo převezeno do ruské nemocnice. Dvěma z nich ale už lékaři nedokázali život zachránit,“ uvedlo dnes v prohlášení ruské ministerstvo obrany. Boje trvaly asi hodinu a podle Moskvy v nich syrskou baterii napadlo několik skupin teroristů. 

Většinu provincie Dajr az-Zaur ovládli v roce 2014 radikálové z IS. Koncem loňského roku ale část dobyly zpět syrské vládní jednotky (západně od řeky Eufrat) a část (východně od Eufratu) dostali pod kontrolu bojovníci z arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporují Spojenými státy.

ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?