21. července 2017 18:51 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Propuštěný vězeň si myslel, že si pro něj přišla policie. Vyskočil z balkonu a zemřel

Německá policie (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie (ilustrační foto). | foto: Reuters

BERLÍN Čtyřiačtyřicetiletý muž v Berlíně skočil z balkonu ze strachu před policií, která ho zjevně přišla zatknout, a zraněním brzy podlehl. Policie přitom měla zatknout jiného člověka.Tragický omyl vznikl tím, že policejní úředník v seznamu zobrazeném na monitoru počítače spletl o řádek a zatýkací rozkaz přiřadil k muži, který byl čerstvě propuštěný z vězení, informovala v pátek agentura DPA.

Policie si pro muže přišla ve středu s tím, že na něj byl vydán zatykač kvůli nezaplacené pokutě ve výši 1500 eur (39 tisíc korun). Protože ale takovou částku nemohl zaplatit, musel předpokládat, že mu znovu hrozí další pobyt ve vězení, vysvětlila policie.

Muž šel na balkon, aby si vzal věci ze sušáku, najednou se ale vrhl ze čtvrtého patra dolů. S těžkými zraněními byl převezen do nemocnice, kde přes urychlenou operaci zemřel.

Berlínskou policii osudné nedopatření těžce zasáhlo. Podle současného stavu intenzivního vyšetřování je příčinou nedorozumění lidská chyba. Policista, který se jí dopustil, i jeho kolegové z místa zásahu jsou v péči psychologů.

ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz