10. července 2019 11:03 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Německá policie podnikla zátah proti fingovaným sňatkům, zadržela asi třicet lidí

Německá policie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá policie | foto: Reuters

Berlín  Policie v Německu ve středu podnikla rozsáhlé razie proti organizátorům účelových sňatků, jejichž cílem bylo získat v zemi povolení k pobytu. Informovala o tom agentura DPA s tím, že dosud bylo zadrženo asi 30 lidí, obviněných je ale dvojnásobek.

Zátahy se soustředí především na německou spolkovou zemi Sasko, kontroly jsou ale hlášeny také z Durynska, Bavorska a Porýní-Falce. Celkem policisté prohledali 38 objektů, z nichž 29 se nachází v saském městě Lipsku či jeho okolí.

Podvodníci se zaměřovali především na Pákistánce a Indy, kteří ve východní Evropě a také na Kypru uzavírali s místními ženami fingované sňatky, aby mohli odjet do Německa a zde jako manželé občanek unijních zemí získat povolení k pobytu. Součástí podvodu bylo i padělání pracovních povolení a dalších dokladů. 

Za zprostředkování sňatku platili cizinci 15.000 až 22.000 eur (až 562.000 korun), uvedla policie. Vyšetřování případu začalo na žádost lipské prokuratury v roce 2017 poté, co německé úřady dostaly upozornění ze zahraničí. Německá policie při objasňování podvodu spolupracovala s evropskou policejní agenturou Europol.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!