11. září 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nepovzbuzuješ, tak odejdi. Tajná služba vyvedla muže, který se pitvořil za Trumpovými zády

Tyler Linfesty během projevu Donalda Trumpa v Montaně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tyler Linfesty během projevu Donalda Trumpa v Montaně. | foto: Youtube

MONTANA Tajná služba Spojených států amerických odvedla Tylera Linfestyho ze čtvrtečního vystoupení Donalda Trumpa v Montaně poté, co v živém vysílání reagoval na některé z výroků prezidenta udiveně či se značnou skepsí.

Linfesty byl spolu s několika dalšími lidmi vybrán, aby v živém vstupu stál za Trumpem během prezidentova projevu dotýkajícího se mimo jiné i otázky daní či médií. Na výroky hlavy státu však nereagoval dle očekávání pozitivně, jeho výrazy spíše naznačovaly nesouhlas, zmatenost a skepsi. Za svoje pohledy si vysloužil přezdívku ‚plaid shirt guy‘, v překladu chlapec v košili.

Středoškolák, který podporuje sociální demokraty, se společně s přáteli přihlásil o účast týden před akcí. Nechtěl si nechat ujít příležitost vidět naživo prezidenta. „Vždy, když sleduji podobné shromáždění, vidím někoho za Donaldem Trumpem, kdo tleská, podporuje a je velice nadšený a vždy mě zajímalo, zda jsou tito lidé opravdoví,“ sdělil televizi CNN. Před vystoupením mu bylo řečeno, že musí prezidentovy výroky podporovat, vzít si měl i slavnou červenou kšiltovku s nápisem ‚Make America Great Again‘, což odmítl.

Poté, co byl v polovině vystoupení odveden, byl společně se svými dvěma přáteli zaveden do zákulisí, kde jim byly zkontrolováný osobní doklady. Pak byli požádání, aby odešli. Dle Linfestyho slov s ním nezacházeli špatně. „Jen mi řekli, abych odešel,“ doplnil. Jeho místo bylo poté nahrazeno.

Televizi CNN dělil, že všechny jeho reakce byly upřímné, zachoval by se stejně i kdyby slova zazněla z jiných úst. „Nechtěl jsem protestovat,“ upozornil. Svůj nesouhlasil vyjádřil s Trumpovou daňovou politikou, která podle Linfestyho nezvýhodňuje střední třídu.

amAnna Mikolandová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz