8. července 2019 10:35 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Neznámý muž v Londýně lezl na nejvyšší britský mrakodrap The Shard

Londýnský mrakodrap Shard. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Londýnský mrakodrap Shard. | foto: ČTK

Londýn U londýnského mrakodrapu The Shard (“střep“), který je nejvyšší budovou v Británii, brzy ráno zasahovala policie kvůli muži šplhajícím bez jištění po jeho hraně. Záběry neznámého odvážlivce zveřejnila na svém twitterovém účtu rozhlasová stanice talkRADIO. Policie později uvedla, že s mužem uvnitř mrakodrapu mluvila a nevzala jej do vazby.

Svědci k mrakodrapu přivolali policii kolem 05:15 místního času, přičemž lezec se podle všeho následně dostal až na vrchol budovy. „Na místě byli záchranáři, muž vešel do budovy a tam s ním policisté mluvili. Nebyl zatčen,“ citoval deník Evening Standard prohlášení policie.

08.července 2019 v 08:05, příspěvek archivován: 08.července 2019 v 10:42

VIDEO: BREAKING: A man has been spotted climbing to the top of London's Shard this morning. Police say he is now inside and talking to officers. https://t.co/N48TeXvCHV

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

BREAKING: A man has been spotted climbing to the top of London's Shard this morning. Police say he is now inside and talking to officers. https://t.co/N48TeXvCHV

The Shard je vysoký přes 300 metrů a má 95 pater, uvnitř jsou kanceláře, restaurace, obchodní pasáž a hotel. Evening Standard připomíná, že v roce 2013 na něj lezli aktivisté z organizace Greenpeace. Nesli při tom vlajku s heslem „Zachraňte Arktidu“ a šlo o jejich protest proti plánům ropné společnosti Shell zahájit těžbu u severního pólu.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.